Skysčių parinkimas ir proporcijos
Troškinių receptai reikalauja dėmesio skysčių parinkimui. Kiekvienas skystis suteikia unikalių skonį ir aromą. Tai padeda sodrūs ir garduoliai patiekalui.
Tinkamo sultinio paruošimas
Naminis sultinys yra pagrindas troškiniui. Geriausia naudoti sultinį, o ne vandenį, kad skonys būtų intensyvesnis. Sultinis turi būti:
- Šviežiai pagamintas
- Be dirbtinių priedų
- Natūraliai pagamintas iš kaulų ir mėsos
Vyno ir kitų skysčių naudojimas
Alternatyvūs skysčiai gali padaryti troškinį skonių gausiau. Galite pasirinkti:
- Sausą vyną
- Alų
- Obuolių sidrą
- Natūralias obuolių sultis
Pridėjus vyno ar citrinų sulčių, patiekalo skonis pakeičia. Svarbu, kad proporcijos būtų tiesos, kad troškinys nebūtų per skystas arba per tirštas.
Daržovių deriniai jautienos troškinyje
Troškinių receptai yra puikus būdas naudoti daržoves. Sodrūs ir garduoliai patiekalai gali išgelbėti jūsų maistą. Šaldytuve kaupiasi įvairūs daržovių likučiai.
Kiekviena daržovė prideda unikalių skonių ir tekstūrų į jautienos troškinį.
Klasikiniai daržovių deriniai jautienos troškinyje apima:
- Morkos: prideda saldžios ir šiek tiek saldžiarūgštės spalvos
- Bulvės: suteikia sotumo ir tirštesnės konsistencijos
- Svogūnai: pagerina bendrą patiekalo aromatiką
- Žirneliai: prideda šviežumo ir spalvų
Netikėti, bet skanūs daržovių deriniai gali įtraukti:
- Cukinijas
- Poras
- Saldžiąsias paprikas
- Špinatų lapus
Vengriškuose troškiniuose dažnai naudojamos saldžiosios paprikos. Suteikia ypatingo skonio. Airių virtuvėje bulvės ir morkos yra populiarūs ingredientai.
Prancūzų receptuose dažnai naudojami grybai. Suteikia dar daugiau sotumo.
Patarimas: renkantis daržoves, atkreipkite dėmesį į sezoną ir turimus ingredientus. Kiekvienas sezonas siūlo skirtingas daržovių galimybes. Vasarą rinkitės šviežias, žiemą – šaldytas ar konservuotas.

Mėsos paruošimo paslaptys
Jautienos troškinys yra mėgstamas Lietuvoje. Sėkmingas troškinius gauti reikia kokybiškos mėsos ir gerai paruošto.
Kokybiškas jautienos troškinius prasideda nuo mėsos paruošimo. Visi žingsniai, nuo supjaustymo iki kepimo, turi būti atlikti su atsargumo.
Teisingas mėsos supjaustymas
Mėsos supjaustymas yra svarus. Mėsą rekomenduojama supjaustyti:
- Vienodo dydžio gabalėliais
- Maždaug kąsnio dydžio
- Ne per smulkiai, kad mėsa neišvirtų
- Ne per stambiai, kad gerai iškeptų
Apkepimo technikos
Prieš į puodą, mėsą reikia apkepti. Tai suteiks sultingumą ir gilesnį skonį. Naudokite:
- Aukštą kaitros temperatūrą
- Truputį aliejaus
- Keptuvę su storu dugnu
Marinavo ypatumai
Jautienos patiekalams marinadas nėra būtinas. Specialistai pasiūlymai: marinuoti tik kietesnes mėsos dalis. Geriausi marinado ingredientai: alyvuogių aliejus, šviežios žolelės ir švelnios rūgštys.
Marinadu neperdožti – per daug rūgštys gali padaryti mėsą sausą ir kieta.

Aštrus jautienos troškinys
Jautieną supjaustome išilgai raumens kuo mažesniai gabalėliais. Taip pat susmulkiname ir šoninę. Sukapojame svogūną.
Gilioje keptuvėje pakepiname šoninę. Kai šoninė išleidžia riebalus, verčiame svogūnus ir pakepiname kol lengvai pagels. Į svogūnus įkrečiame kelis šaukštus pomidorų tyrės.
Dabar mėsos eilė – padidiname ugnį ir į keptuvę suverčiame supjaustytą mėsą, pasūdome. Mėsa iš pradžių išleis sultis, o vėliau jos nugaruos – mėsa skrus. Kai keptuvėje beveik neliks mėsos syvų – suberkime česnako granules, maltus kmynus (juos galima patrinti grūstuvėje ar sumalti kavamale) ir viską užpilkime šaltu vandeniu. Vandens reikia tiek, kad tik apsemtų mėsą. Sumažiname ugnį, uždengiame keptuvę ar puodą dangčiu ir lėtai troškiname mėsą apie valandą.
Reklama41011Kol mėsa pamažu kunkuliuoja ir minkštėja pasiruošiame daržoves: supjaustome kubeliais žaliąją papriką, morką, bulves. Pomidorus keletui minučių užpilame verdančiu vandeniu ir šiek tiek palaikę lengvai nulupame jų odelę ir juos supjastome kubeliais.
Kai mėsa išsitroškina – į tą patį puodą sudedame visas supjaustytas daržoves, pripilame dar vandens, viską pasūdome pagal skonį ir vėl paverdame kol suminštės daržovės. Kuo ilgiau virsite šią sriubą – tuo ji bus skanesnė ir skalsesnė.
Pabaigoje suteikiame sriubai aštrumo, įberdami atriosios paprikos (čia tiem kas mėgsta šildytis iš vidaus, tikrai jų patariu dėti, jei ne, tai tada pakeiskite saldžiomis paprikomis).
Įmetame kelis lauro lapus. Uždengiame ir leidžiame sriubai pasibūti. Galime paskaninti ir pjaustytomis petražolėmis.
IngredientaiBeata NicholsonČia rasite šimtus receptų, kuriuos rašiau iš savo virtuvės, bus ir tokių, kurie pasirodė žurnale, mano TV laidose ar socialiniuose tinkluose. Čia mano online namai – sveiki atvykę!
Reklama41003KomentaraiJūratė parašė:Laba diena, Kaižkaip labai matosi užsakomoji „Kotanyi“ reklama, manau ir ne „Kotanyi“ aitriosios paprikos labai tinka šiam receptui. 🙂
Jus Beata labai gerbiu ir myliu, jūs esate man „maisto gaminimo” guru, iš jūsų daug ko išmokau, kažkaip taip nesinori, kad jus pradėtumėte siūlyti ar brukti „Daumantų” kečupą, „Kotanyi“ prieskonius ir t.t.
Išlikite nepriklausoma. Su linkėjimais. Jūratė
Sveiki Beata, Pavadinime matome, jog tai yra troškinys, tačiau recepto aprašyme pabaigoje minite, jog tai sriuba. Norėjau teirautis – ar šis patiekalas visgi bus tirštas, ką vadiname troškiniu, ar visgi sriuba?

Jautienos farso troskinys
Trys pagrindinės guliašo gaminimo taisyklės:
Čia svarbūs keli dalykai. Pirmiausia, kelis kartus reikia gerai apskrudinti mėsą. Tai troškiniui suteiks gilų skonį. Taip pat svarbu nors truputį pakepinti ir suminkštinti svogūnus. O trečias dalykas, be kurio aš neįsivaizduoju guliašo, yra toks komplektas: kmynai, nemažiau svarbi čia yra ir saldi džiovinta paprika (kaip gi be jos, juk patiekalas iš Paprikų krašto Vengrijos. Tiesa, aš naudoju ispanišką saldžiąją papriką, bet tai visai negadina reikalo. Nebūtina, kad paprika būtų iš Vengrijos specialiu siutinių paštu atsiųsta) ir pomidorų pasta (reikia nevengti jos pačirškinti keptuvėje kartu su svogūnais, kad truputį iš ryškios pomidorinės spalvos pakeistų į plytų).
O toliau – svarbūs veikėjai, be kurių neprasideda dauguma sriubų ir troškinių: svogūnas, salieras ir morka. Saliero galite ir atsisakyti, morka atsakinga už saldumą, jos galima dėti ir daugiau.
Štai ir viskas. Tiesa, galima troškinti su trupučiu vyno, bet ir jautienos ar daržovių sultinys, ar net vanduo puikiai atlieka savo darbą. Taigi, keli maži žingsniai pasiruošti, o paskui jau viską pastatote ant labai silpnos ugnies (arba į orkaitę įdedate visą puodą, tik puodas turi būti be plastmasinių rankenų) ir einate skaityti savaitgalio spaudos. Nors turbūt daugelis turite apsčiai darbų ir savaitgalį, ne tik prie puodų stovėti ar laikraščius skaityti.
Paruošus didesnę porciją galite ir jums labiau simpatingus giminaičius pasikviesti… Pamatysite, visi padėkos už šilto ir klampaus troškinio porciją, kai už lango toks speigas spaudžia.
Guliašo draugai ir neatskiriami bičiuliai: