Kokia yra sveika šuns mityba?
Nėra vienos universalios taisyklės, kuri nusako – kokia šuns mityba yra pati geriausia. Juk kinta ir pačios šunų veislės, net ir jų poreikiai, kurie turi būti derinami prie fizinio aktyvumo. Pati svarbiausia taisyklė, kuri apima šuns mitybą, yra įvairovė . Kuo jos daugiau – tuo geriau. Lygiai taip pat svarbu radus, atrodo, tobulai Jūsų šuniui tinkamus konservus – galiausiai juos keisti naujais, kitais. Tiek dėl maistinių medžiagų, tiek skonio, kadangi ir šunys tikrai mėgsta valgyti skaniai.
Augintinio mitybos racionas turi būti derinamas . Vieni konservai šunims gali būti duodami rytais, kiti – pietums, treti – vakarui. Žinoma, konservus galima keisti ir sausu šuns maistu, tačiau jis taip pat turi būti iš aukštos kokybės premium segmento. Pasikartosime, kad duodant maistą, kuris yra pilnai subalansuotas – nebereikės jokių vitamininių - mineralinių papildų.
Jeigu Jūsų šuo turi sveikatos problemų – tuomet reikia tartis su veterinaru, kuris padeda sudaryti meniu. Jis apima ne tik konkrečiai nurodytus „patiekalus“, tačiau ir kiekius, kurių reikia laikytis. Ypač griežtas meniu yra skiriamas tiems šunims, kurie yra nutukę, taip pat ir tiems, kurie yra alergiški. Šiuo metu hipoalerginio maisto pasiūla tikrai labai plati, tad rasite priimtiną tiek Jūsų šuniui skonio prasme, tiek Jums tinkamos kainos. Kai kurie maisto gamintojai siūlo gaminius, kurie yra orientuoti į tam tikras veisles. Tai tikrai labai patogi alternatyva. Tačiau nepasitikėkite etikete, kurioje rašoma, kad maistas tinka X veislei. Būtinai daugiau dėmesio skirkite sudėčiai. Žiūrėkite, kad mėsa būtų pagrindinis ingredientas, jos – daugiausia. Paskui – daržovės ir galiausiai – grūdai, kurių aukštos kokybės maiste visada yra mažiausiai.
Galiausiai, apibendrinus, svarbiausios mitybos taisyklės yra šios:
Labai svarbu, kad Jūsų šuo visada turėtų švaraus, tinkamos temperatūros geriamo vandens. Kad ir koks svarbus yra maistas, tačiau būtent vanduo gali būti vadinamas mitybos pagrindu.
Maistas turi būti ne tik geros kokybės, tačiau ir su visais svarbiausiais elementais, kurie reikalingi šuns organizmui: baltymai, riebalai ir angliavandeniai.
Jeigu pasirinkote RAW mitybą – tokiu atveju labai svarbu rinktis tik pačią aukščiausią kokybę, kuri yra sertifikuota. Tai leis būti ramiu, kad mėsoje nebus sveikatos problemas sukelti galinčių patogeninių bakterijų.
Tikrai nebūtinai brangus maistas yra geriausias. Skaitykite sudėtį!
Šunų skanėstai skirtingiems augintinio poreikiams
Šiuo metu galima rasti pačių įvairiausių skanėstų šunims, kurie skiriasi pagal sudėtį, tekstūrą, formą, paskirtį ir kitus aspektus. Nuolatos augančioje rinkoje dominuoja tiek natūralūs skanėstai šunims, tiek įvairių skonių skanėstai dresūrai, palepinimui ir paskanavimui.
Šunų skanėstai dresūrai
Jei norite skanėstais skatinti augintinį mokytis paklusnumo, motyvuoti atlikti sportinius pratimus ar triukus – pasiekti šių rezultatų padės šunų skanėstai dresūrai . Dresūrai skirti skanėstai įprastai yra lengvai sukramtomi, vieno kąsnio dydžio. Verta paminėti, kad kuo daugiau mėsos skanėstų sudėtyje, tuo geriau jie pasitarnauja kaip dresūros priemonė.
Šunų skanėstai dantims
Dauguma aukštos kokybės skanėstų šunims atlieka ir augintinio burnos ertmės sveikatą gerinančią funkciją. Šunų skanėstai dantims turi begalę teigiamų savybių, visgi, prieš nusprendžiant, kuriuos pirksite, vertėtų įvertinti jų kietumą – kietesni skanėstai daug geriau valo dantų apnašas, masažuoja dantenas ir stiprina žandikaulį.
Šunų dantų būklę teigiamai veikia skanėstai, kurių sudėtyje yra mineralinių medžiagų ar specialių veikliųjų medžiagų, kurios mažina bakterijų dauginimąsi burnoje. Be to, gaivų burnos kvapą gali padėti užtikrinti ir pirkėjų itin mėgstami mėtų skonio šunų skanėstai.
Natūralūs skanėstai šunims
Natūralūs skanėstai šunims dažniausiai pasižymi itin nemaloniu kvapu žmonėms, tačiau šunims tai tikras delikatesas. Į šią skanėstų kategoriją patenka džiovinti skanėstai šunims (gyvūnų žarnos, širdys) ir įvairūs kaulai šunims .
Natūralūs džiovinti skanėstai šunims yra puikus pasirinkimas norint ilgam užimti augintinį. Ilgai kramtomi skanukai stimuliuoja šunų protinę veiklą, treniruoja žandikaulio raumenis, stiprina dantis, dantenas, ramina nervų sistemą, leidžia patenkinti instinktyvų kramtymo poreikį. Juos galima naudoti ir treniruočių metu, tačiau prieš tai skanėstus vertėtų susmulkinti.
Kasdienės mitybos racioną papildantys skanėstai
Kasdienę šuns mitybą papildantys skanėstai savo sudėtyje turi vitaminų, mineralų bei kitų maistinių medžiagų. Tai gali būti grūdų sudėtyje turintys „sausainiai“, pusiau drėgni skanėstai-lazdelės, specialūs skanėstai-papildai ir kiti.
Tokie skanėstai puikiai tinka palepinti šunį tarp kasdienių šėrimų, o didesnę veikliųjų medžiagų koncentraciją turintys skanėstai gali būti naudojami kaip maisto papildas augintiniui atsistatant po operacijų ar ligų.

Ar šunų skanėstai yra naudingi sveikatai?
Be abejonės, kokybiški ir dirbtinių pridėtinių medžiagų neturintys skanėstai yra naudingi šunų sveikatai. Tačiau nereikėtų manyti, kad skanėstai gali pakeisti įprastą augintinio maistą, nes jie tėra šuns mitybos racioną papildantis produktas. Kad šuo būtų sveikas ir energingas, – labai svarbi tinkama mityba. Užtikrinti tinkamą mitybą padeda ne tik kokybiškas sausas maistas šunims , bet ir įvairių skonių konservai šunims bei kiti šunims tinkami maisto produktai.
Verta atkreipti dėmesį, jog grūdinės kilmės ingredientų turintys skanėstai gali sukelti alergines reakcijas šunims, turintiems jautrią virškinimo sistemą ar jautrumą glitimui.

Kaulai jūsų šuniui - apibendrinimas
Ar gali šuo ėsti kaulus? Taip, bet ne visus. Paukštienos ir kiaulienos kaulai jam gali būti pavojingi. Kiaulienos kaulų atveju šuniui gali grėsti Aujeskio liga arba parazitų Trichinella ileus. Geriausiai tinka jautienos arba veršienos kaulas. Internetinėje parduotuvėje galite lengvai nusipirkti kaulų, sumaltų kartu su mėsa - tai geras būdas papildyti kalcio kiekį maiste.
Nors šunys mėgsta kaulus, tai gana rizikinga. Jei abejojate, ar jūsų augintinio racione gali būti kaulų, kreipkitės į veterinarijos gydytoją. Gali būti, kad geriau kitaip subalansuoti mitybą arba duoti kalcio papildų ar maltų kiaušinių lukštų.
- Mano užsakymas
- Užsakymo būsena
- Siuntos sekimas
- Noriu pateikti skundą dėl produkto
- Noriu grąžinti prekę
- Kontaktas
- Mano sąskaita
- Registruotis
- Krepšelis
- Prekių sąrašas
- Norėjo produktų
- Pirkinių istorija
- Mano nuolaidos
- Naujienlaiškio el
- Svarbu
- Apie mus
- Siuntimas
- Mokėjimo būdas ir komisiniai
- Lojalumo programos nuostatai
- Reglamentas
- Privatumo politika
- Sutarties atsisakymas
- Blog
Kaip žmogaus maistas veikia šuns organizmą?
Dirbtiniai saldikliai
Jeigu kartais norisi palepinti savo šuniuką – siūlome tai daryti skanėstais, kurie yra skirti jam, o ne saldainiais, kuriais dažnas mūsų mėgaujasi kasdien. Nors ir žmonių organizmui dirbtiniai saldikliai nėra geras pasirinkimas, tačiau šuniui jie yra nuodingi. Juose dedamas ksilitolis yra gaminamas iš kietmedžio, kuris apsunkina organizmą, nuo jo gali atsirasti pilvo raižymo jausmas ir panašiai. Ši medžiaga dažniausiai dedama į kramtomą gumą, guminukus, yra žemės riešutų svieste ir panašiai. Ji yra toksiška šuniui, tad negalima duoti net ir mažomis dozėmis.
Avokadas
Egzotiniai vaisiai ir daržovės dažnai kelia klausimą dėl jų tinkamumo. Ir kelti tokį klausimą yra labai gerai, kadangi tai padeda išsiaiškinti – ar vienas bei kitas skanėstas tinka šuniui. Štai duoti jam avokado yra griežtai draudžiama. Šuniui kenkia ir kaulas, ir žievelė, galiausiai, pats minkštimas. Jeigu namuose auginate avokado augalą – nepamirškite, kad augintiniui kenkia ir lapeliai, tad labai svarbu rasti tinkamą augalo laikymo vietą, kurios gyvūnas nepasiektų.
Alkoholis
Turbūt net neverta sakyti, kad alkoholis yra blogis Jūsų gyvūnui. Šuns organizmas paprasčiausiai nėra gebus apdoroti alkoholio, tad tai jam gali sukelti labai rimtas virškinimo problemas. Taigi, net ir mažas lašelis jam gali būti labai žalingas, tad nežaiskite, nerizikuokite ir negalvokite, kad mažas kiekis – nepakenks šuniui.
Šokoladas
Veterinarai džiaugiasi, kad jeigu šeimininkai dar kartais duoda šunims avokado arba kaulų, tai su šokoladu – dažniausiai nerizikuoja. Neaišku iš kur taip plačiai paplito informacija, kad jo negalima duoti šunims, tačiau žinia yra pasiekusi net ir mažiau savo gyvūnais besirūpinančius žmones, kurie tikina, kad šokolado – neduoda. Ir išties, ypač tamsus šokoladas yra didelis pavojus Jūsų šuns organizmui, kadangi jame yra teobromino, kuris yra toksiškas. Suvalgius šokolado šuniui gali tik sutrikti virškinimas arba jis gali mirti, tad rizika – didelė.
Kofeinas
Kalbant apie kofeiną yra daug nuomonių. Kai kurie teigia, kad šunims jis nėra nuodingas, tad maži kiekiai – nieko blogo. Visgi net ir esant mažam poveikiui – nėra tikslo jo duoti. Šuo nuo kavos arba maisto gaminių, kuriuose yra kofeino, gali pradėti viduriuoti, jam gali skaudėti pilvą. Geriau nerizikuoti, ypač kai teigiama, kad poveikis – didesnis arba mažesnis – vis tiek bus.
Kepti maisto gaminiai
Atskirai verta paminėti ir visus keptus maistus gaminius, kurie gali atrodyti labai skaniai, tačiau, deja, yra netinkami šuniui. Tad kad ir kaip jis nori jų skanauti – siūlome neduoti. Keptas maistas Jūsų šuniui apsunkins organizmą, juolab, prisidės prie nutukimo rizikos. Lygiai taip pat reikia vengti ir labai riebaus maisto.
Kaulas šuniukui - gera idėja?
Šuniukai siejami su mažais ir švelniais padarėliais, todėl su jais reikia atitinkamai elgtis. Ar šiuo atveju kaulai šuniukui yra tinkamas sprendimas? O gal geriau su jais palaukti, kol mažylis šiek tiek paaugs? Šuniukų mityboje, kaulai laikomi gana prieštaringai laikomu ingredientu.
Mažas šuo (ypač iki dešimties savaičių amžiaus) dar nesugeba kramtyti kieto maisto. Tačiau jis gali norėti su dideliu entuziazmu ir ryžtu graužti kaulą. Tai gali pakenkti jo dantų sąkandžiui ir sukelti dantų problemų. Suėdus kaulų, gali pradėti kamuoti vidurių užkietėjimas arba viduriavimas.
Kita vertus, šuniukai natūraliai linkę kramtyti, nes auga jiems dantys. Kaulas gali būti ideali kramtymo priemonė. Jis taip pat gali papildyti kalcio kiekį augintinio mityboje, o tinkamas kalcio ir fosforo santykis yra labai svarbus. Mažyliui, geriausiai tiks veršiuko arba ėriuko kaulai. Jautienos kaulai tokiam jaunam šuniui bus per kieti, o paukštienos kaulai gali jį sužaloti - lygiai taip pat, kaip ir suaugusį šunį.