pints and crafts

Alienum phaedrum torquatos nec eu, vis detraxit periculis ex, nihil expetendis in mei. Mei an pericula euripidis, hinc partem ei est. Eos ei nisl graecis, vix aperiri elit

Get social:

Image Alt

Plikyti pyragaičiai: klasikinis receptas žingsnis po žingsnio

Plikyti pyragaičiai, dažnai meiliai vadinami tiesiog „plikytinukais“, yra vienas tų desertų, kurie sukelia nostalgiją ir tuo pačiu žavi savo elegancija bei skonių įvairove. Tai tuščiaviduriai, lengvi kepiniai, pagaminti iš specifinės plikytos tešlos (pranc.pâte à choux), kurių vidus tradiciškai pripildomas švelniu kremu, o viršus puošiamas glaistu ar cukraus pudra. Nors iš pirmo žvilgsnio gali pasirodyti sudėtingi pagaminti, supratus pagrindinius principus ir subtilybes, šis procesas tampa įvaldomu ir netgi kūrybišku nuotykiu virtuvėje. Šis straipsnis skirtas ne tik pateikti tradicinį receptą, bet ir gilintis į gaminimo procesą, atskleisti jo mokslinius pagrindus, aptarti dažniausiai pasitaikančias klaidas bei pasiūlyti įvairių variacijų – nuo klasikinių iki modernių, pritaikytų tiek pradedantiesiems, tiek patyrusiems kepėjams.

Plikytos Tešlos Paslaptys: Mokslas Už Kulinarinio Meno

Prieš pradedant gaminti, būtina suprasti, kas yra plikyta tešla ir kodėl ji kepdama išsipučia, palikdama viduje tuščią ertmę. Tai nėra magija, o tikslus cheminių ir fizinių procesų derinys, kurį svarbu suvokti norint pasiekti tobulą rezultatą. Kiekvienas ingredientas ir veiksmas čia atlieka kritiškai svarbų vaidmenį.

Pagrindiniai Ingredientai ir Jų Funkcijos:

  • Skystis (Vanduo ir/arba Pienas): Dažniausiai naudojamas vanduo arba pieno ir vandens mišinys. Vanduo padeda sukurti traškesnę plutelę, tuo tarpu pienas (dėl jame esančių riebalų ir cukrų) suteikia kepiniui sodresnį skonį, minkštesnę tekstūrą ir tamsesnę spalvą. Skystis yra garų šaltinis, kuris kepimo metu kelia tešlą. Jo virinimas su riebalais yra pirmasis esminis žingsnis.
  • Riebalai (Sviestas ar Margarinas): Sviestas suteikia geresnį skonį ir aromatą, margarinas gali padėti išgauti šiek tiek stabilesnę struktūrą. Riebalai ne tik praturtina skonį, bet ir padengia miltų daleles, taip kontroliuodami glitimo vystymąsi ir užtikrindami tešlos švelnumą bei plutelės trapumą. Riebalų kiekis turi būti tikslus – per daug riebalų gali slopinti tešlos kilimą, per mažai – kepiniai bus kieti.
  • Druska: Nors dedama nedideliais kiekiais, druska yra svarbi skonio balansui ir šiek tiek stiprina glitimo struktūrą.
  • Cukrus (Neprivaloma, bet dažnai naudojama): Nedidelis cukraus kiekis padeda kepiniams gražiau apskrusti (dėl karamelizacijos) ir suteikia subtilaus saldumo pačiai tešlai. Tačiau per didelis cukraus kiekis gali pagreitinti kepinių rudavimą ir suminkštinti plutelę.
  • Miltai: Dažniausiai naudojami universalūs kvietiniai miltai (turintys vidutinį baltymų kiekį). Miltai yra tešlos struktūros pagrindas. Juos suberiant į verdantį skysčio ir riebalų mišinį, krakmolas miltuose pradeda brinkti ir želatinizuotis – tai vadinamaplikymu. Šis procesas yra kritiškas, nes jis leidžia miltams sugerti daugiau skysčio nei įprastai ir sukuria pagrindą būsimai struktūrai.
  • Kiaušiniai: Tai bene svarbiausias ingredientas, atliekantis kelias funkcijas. Kiaušinių baltymai kepdami koaguliuoja ir suteikia tvirtą struktūrą, kuri išlaiko kepinio formą. Tryniai prideda riebumo, skonio, spalvos ir veikia kaip emulsiklis, padedantis sujungti riebalus ir skystį. Svarbiausia, kiaušiniai suteikia didžiąją dalį drėgmės, kuri kepimo metu virsta garais ir yra pagrindinė tešlos kėlimo jėga. Kiaušinius būtina įmaišyti po vieną į šiek tiek pravėsusią tešlą, kad baltymai nesuvirtų per anksti. Jų kiekis gali šiek tiek varijuoti priklausomai nuo dydžio ir tešlos konsistencijos – tešla turi būti pakankamai tiršta, kad išlaikytų formą, bet ir pakankamai elastinga bei blizgi.

Gaminimo Procesas Žingsnis po Žingsnio: Gilinamės į Detales

Norint pagaminti nepriekaištingus plikytus pyragaičius, svarbu ne tik tiksliai laikytis recepto proporcijų, bet ir suprasti kiekvieno etapo prasmę ir atlikti jį kruopščiai.

1. Skysčio, Riebalų, Druskos (ir Cukraus) Kaitinimas:

Puode storu dugnu (kad neprisviltų) sumaišykite vandenį (ir/arba pieną), sviestą (ar margariną), druską ir cukrų (jei naudojate). Kaitinkite ant vidutinės ugnies, kol sviestas visiškai ištirps ir mišinys užvirs. Svarbu, kad mišinys užvirtų gana greitai, bet ne per stipriai, kad neišgaruotų per daug skysčio, nes tai pakeistų ingredientų santykį.

2. Miltų Įmaišymas ir Plikymas (Panade Gaminimas):

Kai tik mišinys užverda, nukelkite puodą nuo ugnies (arba sumažinkite ugnį iki minimalios) ir iš karto suberkite visus persijotus miltus. Energingai maišykite mediniu šaukštu ar mentele, kol miltai visiškai sugers skystį ir susiformuos vientisas tešlos gumulas, atšokantis nuo puodo sienelių. Tai yra kritinis momentas – svarbu, kad neliktų sausų miltų gumulėlių. Grąžinkite puodą ant silpnos ugnies ir maišydami kaitinkite dar 1-2 minutes. Šis papildomas kaitinimas, vadinamas tešlos "išdžiovinimu" arbadessécher, yra labai svarbus: jis pašalina drėgmės perteklių ir toliau skatina krakmolo želatinizaciją. Teisingai išdžiovinta tešla leis įmaišyti daugiau kiaušinių, o tai reiškia geresnį kilimą ir tvirtesnę struktūrą. Ant puodo dugno turėtų susidaryti plona plėvelė – tai geras ženklas.

3. Tešlos Aušinimas:

Perkelkite karštą tešlos gumulą į kitą dubenį (arba palikite tame pačiame puode, jei jis pakankamai pravėso). Leiskite tešlai šiek tiek atvėsti, maždaug 5-10 minučių. Ji turėtų būti pakankamai vėsi, kad įmaišomi kiaušiniai nesuvirtų (ideali temperatūra apie 60-70°C, bet pakanka, kad palietus pirštu nebūtų deginančiai karšta). Galima retkarčiais pamaišyti, kad vėstų greičiau ir tolygiau.

4. Kiaušinių Įmaišymas:

Tai pats atsakingiausias etapas, reikalaujantis kantrybės ir pastabumo. Kiaušinius (prieš tai lengvai išplaktus) pilkite į tešlą dalimis, geriausia – po vieną. Po kiekvieno kiaušinio įmaišymo labai gerai išsukite tešlą mediniu šaukštu arba elektriniu maišytuvu su tešlos antgaliais, kol ji taps vientisa. Iš pradžių tešla gali atrodyti sušokusi į gabalus ar atsiskirianti, bet toliau maišant ji vėl sujungs į vientisą masę. Paskutinį kiaušinį (ar jo dalį) įmaišykite ypač atsargiai, stebėdami tešlos konsistenciją.Tobula plikyta tešla turi būti:

  • Blizgi ir lygi: Paviršius turėtų žvilgėti.
  • Pakankamai tiršta, kad išlaikytų formą: Išspaudus iš konditerinio maišelio, ji neturi subliūkšti ar išsilieti.
  • Bet pakankamai minkšta ir elastinga: Pakėlus šaukštą ar mentelę, tešla turėtų lėtai kristi, formuodama V raidės formos "snapą" ar "liežuvį". Jei tešla per tiršta (nekrenta arba krenta gabalais), įmaišykite dar šiek tiek išplakto kiaušinio. Jei tešla per skysta (greitai nuvarva), deja, jos pataisyti beveik neįmanoma (galima bandyti gaminti naują porciją sausesnės tešlos ir sumaišyti, bet tai sudėtinga). Todėl geriau paskutinį kiaušinį pilti dalimis.

Tikslus kiaušinių kiekis gali skirtis priklausomai nuo jų dydžio, miltų drėgnumo ir to, kaip gerai "išdžiovinote" tešlą ant ugnies.

5. Formavimas:

Paruoštą tešlą nedelsiant sukrėskite į konditerinį maišelį su pasirinktu antgaliu (apvaliu nedidelio skersmens – profiteroliams, rutuliukams; didesniu apvaliu ar žvaigždutės formos – eclerams, ilgesniems pyragaičiams). Ant kepimo popieriumi išklotos skardos spauskite norimos formos ir dydžio pyragaičius, palikdami tarp jų pakankamai vietos, nes kepdami jie smarkiai padidės (bent 3-5 cm tarpus).

  • Rutuliukai (Profiteroliai): Spauskite nedidelius kauburėlius. Pirštu, suvilgytu vandenyje, švelniai prispauskite susidariusias viršūnėles, kad jos kepdamos nesudegtų.
  • Eclerai: Spauskite maždaug 10-12 cm ilgio juosteles. Stenkitės, kad jos būtų vienodo storio per visą ilgį.

Patarimas profesionalams: Norint itin lygaus paviršiaus ir papildomo traškumo, galima naudoticraquelin – ploną sviesto, cukraus ir miltų diskelį, uždedamą ant tešlos kauburėlio prieš kepant. Kepdamas jis išsilydo ir suformuoja traškią, suskeldėjusią plutelę.

6. Kepimas: Menas ir Tikslumas

Kepimas yra dar vienas kritinis etapas, kurio metu tešloje esanti drėgmė virsta garais ir kelia kepinius, o baltymai koaguliuoja, sutvirtindami struktūrą. Labai svarbu laikytis temperatūros režimo ir neatidarinėti orkaitės durelių bent pirmąsias 20-25 minutes.

  • Įkaitinimas: Orkaitę įkaitinkite iki gana aukštos temperatūros, paprastai 200-220°C (konvekcinėje orkaitėje gali pakakti 180-200°C). Aukšta pradinė temperatūra reikalinga greitam garų susidarymui ir staigiam tešlos pakilimui.
  • Pradinis Kepimas: Kepkite aukštoje temperatūroje apie 10-15 minučių, kol pyragaičiai išsipūs ir pradės įgauti auksinę spalvą.
  • Temperatūros Mažinimas: Sumažinkite orkaitės temperatūrą iki 160-180°C (konvekcinėje 150-160°C) ir kepkite toliau dar 20-35 minutes (priklausomai nuo dydžio), kol pyragaičiai taps sodriai auksinės rudos spalvos ir visiškai išdžius. Sumažinta temperatūra leidžia kepiniams išdžiūti ir sutvirtėti, neužsidegant paviršiui.
  • Tikrinimas: Pyragaičiai turi būti lengvi, tvirti liečiant ir atrodyti sausi. Jei nesate tikri, galite vieną atsargiai išimti – jis neturėtų subliūkšti. Jei pyragaičiai per greitai ruduoja, galite šiek tiek pamažinti temperatūrą.
  • Džiovinimas (Papildomas žingsnis): Kad pyragaičiai būtų ypač traškūs ir nesuminkštėtų nuo kremo, kai kurie kepėjai baigus kepti išjungia orkaitę, praveria dureles (įkišdami medinį šaukštą) ir palieka pyragaičius džiūti orkaitėje dar 10-15 minučių. Kitas būdas – iškepusius pyragaičius išimti iš orkaitės ir nedideliu peiliuku ar iešmeliu padaryti skylutę šone ar apačioje, kad išeitų likę garai, tada trumpam grąžinti į vėstančią orkaitę.

Svarbu: Neatidarykite orkaitės durelių per anksti! Staigus temperatūros kritimas gali sukelti dar nesutvirtėjusių pyragaičių subliuškimą.

7. Aušinimas:

Iškepusius pyragaičius perkelkite ant grotelių ir visiškai atvėsinkite prieš pildydami kremu. Karšti ar šilti pyragaičiai suminkštės nuo kremo drėgmės.

Įdarai ir Glajai: Nuo Klasikos iki Kūrybiškumo

Tuščiavidurė plikyto pyragaičio struktūra tiesiog prašosi būti pripildyta gardžiu kremu. Nors variacijų begalė, egzistuoja klasikiniai deriniai, tapę šio deserto etalonu.

Klasikinis Vanilinis Plikytas Kremas (Crème Pâtissière):

Tai tradicinis ir bene populiariausias įdaras. Jo gamyba taip pat reikalauja atidumo:

  1. Pieną su vanilės ankšties sėklomis (ar ekstraktu) kaitinkite iki užvirimo.
  2. Atskirame dubenyje gerai išplakite kiaušinių trynius su cukrumi iki purios, šviesios masės. Įmaišykite persijotus kukurūzų krakmolą (ar miltus).
  3. Plona srovele, nuolat maišydami, pilkite karštą pieną į trynių masę (tai vadinama temperavimu – svarbu, kad tryniai nesuvirtų).
  4. Visą masę supilkite atgal į puodą ir kaitinkite ant vidutinės ugnies nuolat maišydami šluotele, ypač ties dugnu, kol kremas sutirštės ir pradės kilti burbulai (kremą būtina užvirinti, kad krakmolas prarastų miltų skonį). Pavirkite dar apie 1-2 minutes.
  5. Nukelkite nuo ugnies. Galima įmaišyti gabalėlį sviesto blizgesiui ir švelnumui.
  6. Perkoškite kremą per tankų sietelį, kad būtų visiškai lygus. Supilkite į dubenį, paviršių uždenkite maistine plėvele taip, kad liestųsi su kremu (kad nesusidarytų plutelė) ir visiškai atvėsinkite šaldytuve.

Atvėsusį kremą prieš naudojimą galima lengvai permaišyti.

Kiti Populiarūs Įdarai:

  • Plakta Grietinėlė: Lengvas ir gaivus variantas. Grietinėlę (bent 35% riebumo) išplakite su cukraus pudra ir vanile iki standžių putų.
  • Šokoladinis Kremas: Galima gaminti plikyto kremo pagrindu, įmaišant tirpinto juodojo ar pieniško šokolado, arba gaminti sodrų šokoladinį ganašą.
  • Kavos Kremas: Į plikytą kremą ar plaktą grietinėlę įmaišykite tirpios kavos ar stipraus espreso.
  • Vaisių ar Uogų Kremai/Putėsiai: Į plikytą kremą ar grietinėlę galima įmaišyti trintų uogų, vaisių tyrės. Gaivumui suteikti tinka citrinų ar apelsinų kremas (curd).
  • Varškės Kremas: Lietuvoje populiarus variantas – pertrinta varškė, sumaišyta su cukrumi, grietinėle ar sviestu, pagardinta vanile ar citrinos žievele. Receptas, paminėtas interneto paieškos rezultatuose, rodo šio varianto aktualumą.
  • Sūrūs Įdarai: Nors rečiau, plikytiniai gali būti įdaromi ir pikantiškais įdarais – sūrio kremu, paštetu, daržovių putėsiais (kaip minėtas paprikų ir citrinų įdaras, nors jo derinys saldžiame kontekste skamba neįprastai ir reikalautų tikslesnio aprašymo).

Glajai ir Papuošimai:

  • Šokolado Glajus: Klasika eclerams. Gaminamas iš tirpinto šokolado ir sviesto ar grietinėlės (ganašas).
  • Cukraus Pudra: Paprasčiausias ir greičiausias būdas papuošti, ypač tinka profiteroliams.
  • Spalvotas Cukrinis Glajus (Fondantas): Suteikia lygią, blizgią dangą, dažnai naudojamas eclerams.
  • Karamelė: Profiteroliai, sulipdyti karamele, sudaro įspūdingą prancūzišką desertąCroquembouche.
  • Pabarstukai, Riešutai, Liofilizuotos Uogos: Papildomai tekstūrai ir skoniui.

Pildymas ir Patiekimas: Paskutiniai Akcentai

Atvėsusius pyragaičius reikia pripildyti kremu. Tai galima daryti keliais būdais:

  1. Per Skylutę Apačioje ar Šone: Padarykite nedidelę skylutę pyragaičio apačioje ar šone aštriu peiliuku ar specialiu antgaliu. Naudodami konditerinį maišelį su plonu ilgu antgaliu, pripildykite pyragaitį kremu, kol pajusite, kad jis tapo sunkesnis ir kremas pradeda lįsti pro skylutę.
  2. Perpjovus Horizontaliai: Atsargiai perpjaukite pyragaitį per pusę horizontaliai. Ant apatinės dalies uždėkite kremo (šaukštu ar per maišelį) ir užvožkite viršutine dalimi. Šis būdas labiau tinka profiteroliams ar storesniems pyragaičiams.

Pripildytus pyragaičius apliekite pasirinktu glajumi arba pabarstykite cukraus pudra. Plikytus pyragaičius geriausia pildyti ir puošti kuo arčiau patiekimo laiko, nes nuo kremo drėgmės traški plutelė ilgainiui suminkštėja. Laikykite šaldytuve.

Dažniausios Klaidos ir Kaip Jų Išvengti: Mokomės iš Nesėkmių

Net ir patyrusiems kepėjams kartais nepasiseka. Svarbu suprasti priežastis, kodėl plikyti pyragaičiai nepavyko, kad kitą kartą būtų galima išvengti klaidų.

  • Pyragaičiai Neišsipūtė arba Yra Plokšti:
    • Priežastis: Per mažai kiaušinių; tešla per tiršta; nepakankamai "išdžiovinta" tešla ant ugnies; per žema kepimo temperatūra; per anksti atidarytos orkaitės durelės.
    • Sprendimas: Atidžiai stebėti tešlos konsistenciją dedant kiaušinius; pakankamai kaitinti tešlos gumulą ant ugnies; užtikrinti tinkamą pradinę kepimo temperatūrą; neatidarinėti orkaitės per anksti.
  • Pyragaičiai Sukrito Išėmus iš Orkaitės:
    • Priežastis: Nepakankamai iškepti; per drėgna tešla (per daug skysčio ar kiaušinių); per anksti išimti iš orkaitės; per greitas temperatūros pokytis.
    • Sprendimas: Kepti ilgiau, kol taps tvirti ir sausi; sumažinti temperatūrą ir kepti ilgiau, kad išdžiūtų; baigus kepti, palikti džiūti praviroje orkaitėje; padaryti skylutes garams išeiti.
  • Pyragaičiai Sutrūkinėjo Kepdami:
    • Priežastis: Per aukšta kepimo temperatūra; per daug kiaušinių (tešla per skysta); netolygiai suformuoti (pvz., su aštriomis viršūnėlėmis).
    • Sprendimas: Šiek tiek sumažinti kepimo temperatūrą; tiksliai matuoti kiaušinius; suformuotus pyragaičius švelniai sulyginti drėgnu pirštu.
  • Pyragaičių Apačia Drėgna ar Minkšta:
    • Priežastis: Kepimo skarda per stora arba prastai praleidžia karštį; nepakankamai iškepti; palikti vėsti ant skardos (susikaupia kondensatas).
    • Sprendimas: Naudoti plonesnę skardą arba dvigubą kepimo popierių; kepti ilgiau žemesnėje temperatūroje; iškepusius iš karto perkelti ant grotelių.
  • Tešla Per Skysta arba Per Tiršta:
    • Priežastis: Netikslūs ingredientų kiekiai (ypač skysčio, miltų, kiaušinių); netinkamas miltų plikymas ar džiovinimas.
    • Sprendimas: Tiksliai sverti ingredientus (ypač miltus ir kiaušinius); atidžiai stebėti tešlos konsistenciją dedant kiaušinius; tinkamai išplikyti ir "išdžiovinti" tešlą.

Nuo Tradicijos iki Modernumo: Plikytų Pyragaičių Evoliucija

Nors tiksli plikytos tešlos kilmė ginčytina, dažniausiai ji siejama su XVI a. Prancūzija ir Kotrynos Mediči virėjais. Per šimtmečius receptas tobulintas, o iš šios tešlos gimė įvairūs klasikiniai kepiniai: profiteroliai, eclerai,chouquettes (plikytinukai be įdaro, pabarstyti stambiu cukrumi),gougères (sūrūs plikytiniai),Paris-Brest (žiedo formos pyragas su riešutiniu kremu),Saint Honoré (sudėtingas desertas su karamelizuotais profiteroliais). Lietuvoje plikyti pyragaičiai taip pat turi senas tradicijas, dažnai asocijuojasi su kavinėmis, šventėmis ar tiesiog jaukia popiete prie kavos puodelio.

Šiandien konditeriai visame pasaulyje neapsiriboja klasika. Plikyti pyragaičiai tapo drobe kūrybiškumui:

  • Netikėti Skonių Deriniai: Eksperimentuojama su egzotiškais vaisiais (pasiflorais, mangais), prieskoniais (kardamonu, čili), arbatomis (matcha, Earl Grey), riešutų pastomis (pistacijų, lazdynų).
  • Sūrūs Variantai: Populiarėja gurmaniški sūrūs plikytiniai su įvairiais įdarais – nuo lašišos ir krapų iki grybų ar mėlynojo sūrio kremo.
  • Formų Įvairovė: Be klasikinių rutuliukų ir pailgų formų, kuriami įvairūs žiedai, figūrėlės.
  • Tekstūrų Žaismas: Minėtasiscraquelin suteikia traškumo kontrastą minkštam kremui. Naudojami įvairūs traškūs pabarstai, riešutų gabalėliai.
  • Dekoro Menas: Pyragaičiai puošiami ne tik paprastu glajumi, bet ir sudėtingais raštais, veidrodine glazūra, šokolado elementais, šviežiomis uogomis ar gėlėmis, paverčiant juos mažais meno kūriniais.

Pritaikymas Skirtingoms Auditorijoms: Patarimai Pradedantiesiems ir Profesionalams

Plikytų pyragaičių gaminimas gali būti įdomus iššūkis tiek naujokui virtuvėje, tiek patyrusiam kepėjui.

Patarimai Pradedantiesiems:

  • Tikslumas: Pradėkite nuo tikslaus ingredientų svėrimo virtuvinėmis svarstyklėmis. Tūrio matavimai (puodeliais, šaukštais) gali būti netikslūs.
  • Kantrybė: Neskubėkite, ypač maišydami kiaušinius. Stebėkite tešlos konsistenciją.
  • Temperatūra: Atidžiai sekite orkaitės temperatūrą ir neatidarinėkite durelių per anksti.
  • Paprastumas: Pradėkite nuo klasikinio recepto ir paprasto įdaro (pvz., plaktos grietinėlės) bei puošimo (cukraus pudra). Įvaldę pagrindus, galėsite eksperimentuoti.
  • Nesėkmės: Nenusiminkite, jei pirmas kartas nepavyks tobulai. Analizuokite klaidas ir bandykite dar kartą. Kiekvienas bandymas – tai patirtis.

Įžvalgos Profesionalams ir Pažengusiems:

  • Ingredientų Kokybė: Eksperimentuokite su skirtingų rūšių sviestu, miltais (pvz., duoniniais miltais galima išgauti tvirtesnę struktūrą), vanilės ankštimis.
  • Technikos Tobulinimas: Išbandykite dvigubo kepimo techniką (trumpas antras kepimas žemesnėje temperatūroje) ypatingam traškumui pasiekti. Tobulinkitecraquelin gamybą.
  • Drėgmės Kontrolė: Atsižvelkite į aplinkos drėgmę – drėgną dieną tešlai gali prireikti šiek tiek mažiau kiaušinių arba ilgesnio džiovinimo etapo.
  • Kūrybiniai Eksperimentai: Nebijokite derinti netikėtų skonių įdaruose ir glajuose. Kurkite savo autorinius receptus.
  • Pateikimas: Skirkite dėmesio estetikai – nuo tobulai vienodos formos iki meniško dekoravimo.

Plikyti pyragaičiai – tai daugiau nei tik desertas. Tai technikos, tikslumo ir kūrybiškumo derinys. Nuo paprasto naminio skanėsto iki įmantraus konditerijos šedevro, jie suteikia platų lauką saviraiškai ir galimybę džiuginti tiek save, tiek artimuosius nepakartojamu skoniu ir elegantiška išvaizda. Supratus esminius principus ir nebijant eksperimentuoti, kiekvienas gali atrasti savo tobulą plikytų pyragaičių receptą.