pints and crafts

Alienum phaedrum torquatos nec eu, vis detraxit periculis ex, nihil expetendis in mei. Mei an pericula euripidis, hinc partem ei est. Eos ei nisl graecis, vix aperiri elit

Get social:

Image Alt

Mesainiai ant lauzo - menininkų įkvėpimas ir kūrybinis išreiškimas

Kepame mėsą ant laužo, kad ji būtų sveika ir skani

Vis labiau įsibėgėjant kepinių ant laužo sezonui, žmonės iš rūsių ar garažų traukia apdulkėjusius grilius, prekybos centruose dairosi kepimui tinkamos mėsos, daržovių. Ir visi naršo internete, ieškodami patarimų, ką ir kaip kepti, kad iškylos nesugadintų sudegęs ar neiškepęs kepsnys. Barbekiu ir mitybos specialistai atkreipia dėmesį ir į sveiką kepsnių gaminimą.

A a A + A - AtstatytiSkaitykite vėliauPranešti klaidąTemos: 7 Patiekalai Kepsninė (grilis) Šašlykai Vištiena Jautiena Kiauliena VasaraVilniaus dietologijos centro gydytoja dietologė Eglė Kliukaitė.

Raudonos mėsos reikėtų valgyti su saiku, nes per didelis jos kiekis skatina širdies ir kraujagyslių ligas bei vėžio atsiradimą. Patarčiau dažniau rinktis paukštieną, kurios rekomenduojama norma – 1–2 kartai per savaitę.“

Pasak dietologės, puikus būdas išlaikyti naudingąsias mėsos savybes – bent 30 minučių ją pamarinuoti. Marinatui rekomenduojama rinktis natūralias prieskonines žoleles (baziliką, rozmariną), citrinų sultis, svogūną, česnaką ar vairius prieskonius: pipirus, kuminą, kardamoną, kalendrą ar cinamoną.

Raudonos mėsos reikėtų valgyti su saiku, nes per didelis jos kiekis skatina širdies ir kraujagyslių ligas bei vėžio atsiradimą.

Marinavimui puikiai tinka ir garstyčios, medus bei balzaminis actas. Šie patarimai galioja ir renkantis parduotuvėje jau paruoštą kepimui mėsą. E. Kliukaitė pabrėžia, kad turbūt pats greičiausias būdas sugadinti mėsą – marinuoti ją naudojant riebų padažą, pavyzdžiui, majonezą: „Majonezo marinatas ne tik sugadins kepsnio skonį, bet ir pakenks tiems, kurie laikosi dietos.“

Lietuvos barbekiu kepėjų asociacijos prezidentas Juozas Kaminskas.Taip pat skaitykite:

Barbekiu asociacijos prezidentas pataria nebijoti eksperimentuoti kepant mėsą, bet įspėja ir nepersistengti – geriausia naudoti kuo natūralesnius produktus bei padažą, vengti kečupo.

Receptai ant laužo: Polinezijos aborigenų mėsos gaminimo receptas lietuviškoms paežerėms

Ruošiatės savaitgalį pailsėti gamtoje ir galvojate apie maistą ant laužo? „Pasaulis kišenėje“ siūlo jums paeksperementuoti su savo „miško valgiaraščiu“ ir šį kartą pasakoja apie Polinezijos aborigenų mėsos gaminimo ant laužo ypatumus. Taigi, mėsa užkepta lapuose.

Aromatingas kiaulienos kepsnys / Shutterstock nuotr.A a A + A - AtstatytiSkaitykite vėliauPranešti klaidąTemos: 3 Laisvadienis Receptai Turizmas

Vienas seniausių mėsos kepimo būdų, naudojamas įvairiose pasaulio kraštuose – jos įvyniojimas į augalų lapus ir tuomet kepimas laužo ugnyje. Senovėje augalų lapai naudoti ne tik kaip apsaugos priemonė nuo mėsos išsausėjimo, tačiau ir kaip jos valymo būdas. Vargu ar pirmykščiai žmonės plaudavo mėsos gabalus ir savo rankas prieš gamindami maistą, todėl jis ne visuomet būdavo sanitariškai saugus. Apsinuodijimų ir įvairių žarnyno infekcijų profilaktikai Polinezijos aborigenai ir kitų tautų žmonės pradėjo naudoti kai kurių augalų lapus maisto gamyboje. Pastarieji kaisdami išskiria sulčių, naikinančių bakterijas.

Vienas populiariausių būdų gaminti mėsai – ją užkepti varnalėšų ar rabarbarų lapuose, kurių galima rasti kone kiekvienoje Lietuvos pamiškėje ar paežerėje.

Mėsai, gaminamai lapuose, reikės tokių ingredientų:

* kiaulienos – 500 gr. (pageidautina vienu gabalu);
* druskos, juodųjų pipirų, prieskonių – pagal skonį;
* didelių varnalėšos ar rabarbarų lapų.

Pradėkite nuo mėsos. Ją reikia kruopščiai nuplauti, tuomet įtrinti druska ir pipirais, pabarstyti norimais prieskoniais. Tuomet paimkite didelius augalų lapus, juos taip pat nuplaukite. Mėsos gabalą atsargiai, nesuplėšydami šių lapų, įvyniokite į juos, aprišdami siūlu, kad neišsiskleistų.

O toliau viskas kaip pas pirmykščius žmones: užkurkite laužą, įmeskite į jį akmenų, kad šie kaip reikiant įkaistų. Netoliese iškaskite nedidelę duobę, ją taip pat išklokite lapais, naudotais mėsai įsukti, ir į duobę sudėkite iš laužo ištrauktus akmenis. Jie turi būti gerai įkaitę. Ant akmenų uždėkite anksčiau paruoštą mėsą lapuose, ją taip pat uždenkite dar vienu lapų sluoksniu. O dabar viską užberkite žemėmis. Ir laukite apie 1-1,5 valandos.

Saldžiaaštriai ananasai

Ananasą supjaustykite žiedais arba pusžiedžiais. Išlydykite sviestą ir suskystinkite medų. Suberkite prieskonius ir gautu marinatu padenkite ananasus. Palaikykite ananasą sandariame inde bent 30 min.

Išmėginkite šiuos receptus ir pritaikykite juos prie savo poreikių: keiskite kiekius, prieskonius ar rinkitės kitos rūšies mėsą bei daržoves. Net jeigu artėjantis savaitgalis nelepins puikiais orais, tikimės, kad galėsite sau leisti džiaugtis draugiška kompanija ir skaniu maistu.

Mesainiai ant lauzo

Kulinarai vienu balsu tvirtina, kad svarbiausia mėsos neperkepti – tik tada ji bus sultinga ir skani.

Pats svarbiausias žingsnis gaminant mėsos valgius yra kepimas. Kiekvie- nos rūšies mėsai turi būti tinkama temperatūra, kurioje atsiskleidžia jos skonis ir tekstūra. Prieš kepant reikia įsitikinti, kad anglys yra pakankamai įkaitusios ir karščio užteks visam kepimo procesui. Karštis yra pakankamas, jei reikia- mame aukštyje virš anglių negalima išlaikyti rankos ilgiau kaip porą sekundžių.

Tinkamas ir saugus kepimo ant laužo laikas priklauso nuo to, kokio dydžio gabalais kepama mėsa. Šašly- kams gali užtekti vos 8–10 minučių, o 20–25 jau būtų per daug. Daug ilgiau reikia kepti didelį mėsos gaba- lą, kartais tai gali trukti ir keturias, ir penkias valandas.

Labai svarbu dar kepimo pra- džioje atkreipti dėmesį į tinkamą temperatūrą. Iš pradžių tempe- ratūra turėtų būti aukštesnė, kad susidarytų traškus paviršius ir liktų sultingas vidus, o vėliau galima kepti ir žemesnėje. Ant laužo kepa- mai kiaulienai ir vištienai tinkama temperatūra – apie 200 oC, o jau- tienos didkepsniams galima šiek tiek aukštesnė temperatūra – nuo 200 oC iki 250 oC.

Kaip teigia profesionalai, di- džiausios klaidos kepant mėsą yra prastas jos pasirinkimas, skonį slopinantis marinatas, netinkama kepimo temperatū- ra. Kita vertus, kiekvieną kartą produktai yra skirtingi, todėl neįmanoma atrasti vieno stebu- klingo recepto, kuris visada būtų sėkmingas. Juk mėsos kokybė skiriasi priklausomai nuo gyvu- lio amžiaus, auginimo sąlygų, pašaro ir dar nuo daugybės sąlygų. Daržovės, actas, padažai, pagardai taip pat niekada nebū- na tokios pačios koncentracijos ar skoninių savybių. Taigi re- ceptai gali būti tik pasiūlymas, kokius ingredientus naudoti ir kokios proporcijos tinkamiau- sios. O tada daug lemia įgūdžiai, domėjimasis ir noras eksperi- mentuoti.