Kiek virti lašišą?
Verdant lašišą, vandens paviršiuje susidarys būdingos putos. Šis niuansas neturėtų būti laikomas nukrypimu, tačiau susidariusios putos turi būti pašalintos. Tai galima padaryti įprastu šaukštu arba kiaurasamčiu. Be putų sultinys bus skanus, sotus ir aromatingas. Jei putas nepašalinsite, žuvies ir sultinio skonio savybės bus prastesnės.
Lašišos virimo procesas apima keletą niuansų. Vanduo užvirinamas ant stiprios ugnies. Padėjus žuvį karščio lygis sumažinamas iki vidutinio, o vandeniui vėl užvirus, ugnį reikia sumažinti. Neuždenkite lašišos dangčiu. Karščio lygis turi būti kontroliuojamas visą žuvies virimo laiką.
Patarimai verdant lašišą
- Prieš gaminant, lašišą reikia nuplauti, pašalinti visas perteklines dalis (pelekus, kaulus, uodegą ir vidurių likučius).
- Lašišą galite virti visą, jei žuvis nedidelė, arba supjaustyti gabalėliais (gabalėlių dydis gali skirtis, tačiau šis niuansas nėra esminis).
- Lašišai virti galite naudoti įprastą puodą, garpuodį arba greitpuodį.
- Lašišą galite virti tik tada, kai žuvis yra švieži (jei ant jos paviršiaus atsiranda gleivių ir nemalonus kvapas, tuomet turėtumėte atsisakyti valgyti tokią žuvį).
- Jei lašiša pirkta šaldyta, tai prieš gaminant ją būtina atitirpinti (šaldytos žuvies negalima dėti į verdantį vandenį, kitaip pablogės mėsos konsistencija ir skonis).
- Lašišos virimui galite naudoti druską, lauro lapą, pipirų žirnelius ir citrinos sultis.
- Jei lašiša verdama garpuodyje arba greitpuodyje, prieš dėdami žuvį į indą, apšlakstykite griežinėlius citrinos sultimis ir įpilkite nedidelį kiekį augalinio aliejaus (galite naudoti alyvuogių aliejų).
- Gaminant žuvį garuose, ją reikia iš anksto pasūdyti (nedidelį kiekį druskos įtrinti į lašišos gabalėlius).
- Lašišos kaulus galima išimti prieš verdant arba po virimo (vienas iš veiksnių, rodančių, kad žuvis yra paruošta, yra lengvas kaulų atskyrimas nuo mėsos).
- Norint suteikti lašišai sodrų skonį ir aromatą, gaminimo metu galima įdėti stambiai pjaustytų morkų ir svogūnų.
- Jei nuo lašišos likusį sultinį planuojate naudoti sriubai ar kitam patiekalui, tuomet jo skonį galite padaryti sodresnį įdėdami iš anksto pakepintų svogūnų ir morkų.
- Virtą lašišą galima iš naujo termiškai apdoroti (troškinti arba kepti).
Kiek laiko virti mesa greitpuodyje
Minkšti ir purūs varškėčiai - tarsi bandelės!Varškės patiekalaiLengvai ir greitai paruošiami traškūs vištienos sparneliai kepti orkaitėjePatiekalai iš vištienos ir paukštienosSkanios ir sultingos mėsos marinatas (vištienai; jautienai; kiaulienai; kalakutienai)Marinatai / Kompotai / Uogienes / Vakavimas20 naudingų patarimų daržininkams ir sodininkamsNaudingi patarimai jūsų virtuvėjeKalafiorų salotos su sojos padažuDaržovių patiekalų receptai / Salotų, mišrainių receptaiSaulės pica su kumpiu, feta, mocarela ir vyšniniais pomidoraisMakaronų ir picos patiekalų receptaiVeganiški "sūrio" pyragėliai ValentinuiDesertų receptai / Vegetariški / Veganiški patiekalaiPupelių ir baklažanų troškinys be glitimoDaržovių patiekalų receptai / Vegetariški / Veganiški patiekalai
Kiek laiko virti lašišą?
Lašišos virimo laikas priklauso nuo žuvies ar jos gabalų dydžio. Kuo mažesnė lašiša ar jos gabalai, tuo greičiau ji išverda.
- Visa žuvis arba didelė jos dalis išverda per 35–40 minučių.
- Maži gabalėliai išvirs per 20-25 minutes.
- Garuose lašiša išverda per 20-30minučių.
- Lašišos galvą virkite 30 minučių.

Kokie yra greitpuodžio privalumai?
Džiugu, jog pastaruoju metu sveika mityba tampa vis svarbesnė. Apie greitpuodžių privalumus kalbama daug, tačiau kokie jie iš tiesų?
- Laiko taupymas. Dėl didelio slėgio ir garų greitpuodyje maistas išverda daug greičiau nei paprastame puode. Produktų virimo laikas greitpuodyje dažnai sutrumpėja nuo 3 iki 5 kartų. Taigi, tokiu būdu galima sutaupyti daug laiko.
- Efektyvus energijos vartojimas. Trumpesnis virimo laikas taip pat reiškia, kad, palyginti su kitais maisto gaminimo būdais, greitpuodis sunaudoja mažiau energijos. Tai ilgainiui gali padėti sumažinti sąskaitas už energiją.
- Maistinių medžiagų išsaugojimas. Greitpuodyje maistas verdamas greitai ir esant dideliam slėgiui, kas padeda išsaugoti maistingąsias medžiagas. Tai reiškia, kad taip gaminamas maistas paprastai yra maistingesnis, palyginti su kitais būdais ruošiamu maistu. Tai ypač svarbu šaltuoju sezonu, kai žmogaus organizmui dažnai ima trūkti įvairių vitaminų ir mineralų.
- Aromatingesnių ir minkštesnių patiekalų gaminimas. Aukštas slėgis ir garai, susidarantys greitpuodyje, gali padėti suardyti kietas mėsos ir daržovių skaidulas, todėl patiekalas tampa minkštesnis ir aromatingesnis.
- Universalumas. Tokiame puode galima gaminti įvairius patiekalus, įskaitant troškinius, sriubas, karį ir net desertus.
- Saugumas. Šiuolaikiniai greitpuodžiai turi apsaugos sistemas, kurios neleidžia jiems atsidaryti, kol neišsisklaido slėgis. Todėl šiuos virtuvės reikmenis naudoti saugiau, palyginti su senesniais modeliais.
- Galimybė gaminti mažiau kaloringus patiekalus. Šis ypatumas svarbus norintiems išsaugoti grakščias kūno linijas ir tiesiog besirūpinantiems savo sveikata. Greitpuodyje patiekalai gaminami garuose, o ne aliejuje ar kituose riebaluose, todėl yra mažiau kaloringi.
Taigi, priežasčių, kodėl verta apsvarstyti greitpuodžio naudojimą, išties daug.

Kaip teisingai naudoti greitpuodį?
Naudoti greitpuodį ganėtinai paprasta ir nesudėtinga. Planuojantiems tai daryti pirmą kartą, rekomenduojame vadovautis šia greitpuodžio naudojimo instrukcija:
- Sudėkite maistą ir supilkite skystį. Pirmiausia į greitpuodį sudėkite maistą, kurį norite virti. Tada įpilkite tiek skysčio (paprastai vandens arba sultinio), kad šis apsemtų maistą, bet ne tiek, kad užimtų daugiau nei 2/3 puodo.
- Uždarykite dangtį. Tada įsitikinkite, kad greitpuodžio dangtis gerai uždėtas. Dauguma šių įrenginių turi fiksavimo mechanizmą, kad dangtis būtų sandariai uždarytas.
- Pasirinkite slėgį ir virimo laiką. Dauguma greitpuodžių turi slėgio išleidimo vožtuvą, kuriuo galite pasirinkti norimą slėgį. Be to, reikės nustatyti virimo laiką, atsižvelgiant į ruošiamo maisto rūšį.
- Įkaitinkite greitpuodį. Dėkite puodą ant viryklės ir kaitinkite jį ant didelės ugnies, kol slėgio indikatorius parodys, kad pasiektas norimas slėgis.
- Sumažinkite kaitrą ir pradėkite virti. Kai slėgis bus pasiektas, sumažinkite kaitinimą, kad slėgis išliktų, ir pradėkite virti nustatytą laiką.
- Atleiskite slėgį. Pasibaigus virimo laikui, išjunkite kaitinimą ir leiskite slėgiui natūraliai išsisklaidyti arba rankiniu būdu atleiskite slėgį pagal gamintojo nurodymus.
- Atidarykite dangtį ir patiekite. Kai slėgis išsisklaidys, atsargiai nuimkite dangtį ir patiekite paruoštą maistą.
Naudojant greitpuodį, svarbu visada laikytis gamintojo instrukcijų ir saugumo nurodymų. Prieš naudodami puodą pirmą kartą, būtinai atidžiai perskaitykite jo naudojimo instrukciją.
Dar keletas patarimų norintiems gaminti saugiai, sveikai ir gardžiai:
- visuomet sandariai uždarykite puodą;
- atsakingai pasirinkite skysčio, kuriame gaminate, kiekį;
- vaisius, uogas ar daržoves kruopščiai nuplaukite;
- jei gaminate mėsą, ją kurį laiką pamarinuokite mėgstamuose prieskoniuose;
- praėjus gaminimo laikui, dangčio iškart neatidarykite, truputį palaukite. Tai padės apsisaugoti nuo nudegimo garais.
Tegul maisto gaminimas greitpuodyje būna lengvas ir sklandus!
