pints and crafts

Alienum phaedrum torquatos nec eu, vis detraxit periculis ex, nihil expetendis in mei. Mei an pericula euripidis, hinc partem ei est. Eos ei nisl graecis, vix aperiri elit

Get social:

Image Alt

Kaip Paruošti Banginio Mėsą - Išsamus Gidas

Mėsos kukuliai grietinėlės ir špinatų padaže

Priklausomai nuo to, kaip kukulius patieksite, jie gali tapti sodriu rudenišku patiekalu, arba – maloniai nustebinti pavasarį pranašaujančiais skoniais. Skaičiuodami dienas iki vasaros, į meniu įtraukite daugiau žalių daržovių: šviežių špinatų lapelių, žaliųjų žirnelių. Pakepinkite šlakelyje aliejaus, užliekite grietinėle ir sultiniu, pagardinkite čederio sūriu, galiausiai – orkaitėje keptus sultingus kukuliukus paskandinkite šiame padaže, patroškinkite porą minučių. Patiekite nedelsiant, nes tiesiai nuo viryklės nukelti tokio tipo patiekalai patys gardžiausi – kol šilti, sultingi, švelnūs ir aromatingi. Išbandykite, labai gardu!

Nuotrauka Ⓒ Asta, Saulėta virtuvė

Šalto rūkymo – pasirinkimas kantriems gurmanams

Šis procesas gali trukti nuo kelių iki keliolikos dienų. Šalto rūkymo būdas užtrunka šiek tiek ilgiau, tačiau rezultatai tikrai kompensuoja laukimą. Kas dar turi didelės įtakos mėsos rūkymui? Temperatūra! Šiuo atveju ji neturėtų viršyti 30 laipsnių Celsijaus. Šis metodas geriausiai tinka žiemą arba pavasarį. Šaltas rūkymas – tai dūmų vėdinimas dieną ir gesinimas naktį. Šis procesas paprastai trunka mažiausiai savaitę, tačiau būtina atidžiai stebėti mėsą ir jos eigą.

Šaltai rūkyta mėsa, kuri tokio rūkymo metu įgauna skonį ir aromatą, yra skanesnė ir aromatingesnė nei karštai rūkyta mėsa. Taip yra dėl ilgesnio ir lėtesnio dūmų įsiskverbimo į gaminių vidų. Dėl to šaltai rūkyti skanėstai išsilaiko ilgiau nei karštai rūkyti.

Kokie yra mėsos rūkymo būdų skirtumai?

Rūkyta mėsa yra skanus patiekalas, kurį galima valgyti keliais skirtingais būdais. Tokia mėsa idealiai tinka pusryčiams, sumuštiniams, pietums ir gali būti tiesiog kaip paprastas užkandis. Ji turi gana ilgą galiojimo laiką, todėl gali ilgai stovėti šaldytuve. Daugeliui kyla klausimas, kaip paruošiama mėsą rūkymui.

Virtas kiaulės liežuvis grybų padaže

  • 1 kiaulės liežuvio,
  • 100 g pievagrybių,
  • 1 šaukšto miltų,
  • 50 g sviesto,
  • 1 svogūno,
  • 1 stiklinės sultinio,
  • šiek tiek druskos ir pipirų.

Gaminimo eiga: į didelį puodą įdėkite kiaulės liežuvį ir užpilkite vandeniu, užkaiskite ir verdant nugraibykite putas, vandenį pasūdykite virimui įpusėjus.

Liežuvį reikėtų virti apie 2-2,5 valandas, jeigu liežuvis mažesnis, virkite trumpiau, tačiau geriausia virimo laiką patikrinti liežuvį persmeigiant peiliu – jeigu mėsa atrodo kieta, virkite dar apie 20 minučių ir išjunkite kaitrą.

Liežuvį išimkite iš vandens, trumpam panardinkite į vandenį su ledukais ir peiliu atsargiai nulupkite odelę.

Kol verda kiaulės liežuvis, nuplaukite ir susmulkinkite pievagrybius, juos kepkite įkaitintoje keptuvėje su išlydytu sviestu. Į keptuvę įberkite smulkiai pjaustytą svogūną ir prieskonius, atsargiai išmaišome miltus, kad padažas sutirštėtų.

Geriausia valgyti su bulvių koše arba virtomis bulvėmis.