pints and crafts

Alienum phaedrum torquatos nec eu, vis detraxit periculis ex, nihil expetendis in mei. Mei an pericula euripidis, hinc partem ei est. Eos ei nisl graecis, vix aperiri elit

Get social:

Image Alt

Ar Galima Katei Duoti Žalios Mėsos?


Kai kurie murkių savininkai bijo BARF mitybos dėl galimų parazitų ar bakterijų žaliavoje. Todėl, nusprendus dėl šio mitybos būdo, katei turėtų būti tiekiama tik mėsa iš patikrintų šaltinių, šviežia ir patvirtinta žmonių maistui . Be mėsos, valgiaraštyje turėtų būti tokie subproduktai: širdys, plaučiai, kepenys, skrandžiai, inkstai ir smegenėlės (maždaug 10–15% visos sumos). Be to, riebalai ir kalcio bei fosforo šaltinis, kurį galima papildyti sumaltomis vištų ar kitų kiaušinių lukštais. Katės gali būti šeriamos žalia žuvimi (be tiaminazės), putpelių ir vištienos kiaušiniais, taip pat dumbliais, žuvų taukais, alaus mielėmis, taurinu. Kai kurios daržovės ir vaisiai taip pat yra įtraukti į BARF mitybą, tačiau jie neturėtų sudaryti daugiau nei 5% valgiaraščio. Jame nėra labai perdirbtų produktų, dirbtinių konservantų ir dažiklių.

Anot BARF mitybos šalininkų, žalios mėsos valgymas siejamas su daugeliu naudos sveikatai ir jie pabrėžia, kad netinkamai naudojant, ji gali būti kenksminga. Tai ramina alergijas ir uždegimą. Pagerina bendrą kailio savijautą ir išvaizdą. Prideda energijos. Kovoja su per dideliu šėrimusi ir dantų akmenimis. Remia diabeto ir šlapinimosi sutrikimų gydymą. Padidina katės imunitetą ir padeda išlaikyti ją liekną.

Tačiau blogai apskaičiuotos ir neteisingai suderintos dozės greitai pablogins jūsų katės sveikatą ir neigiamai paveiks visus jos kraujo rodiklius. Reikėtų prisiminti, kad BARF mityba parenkama ir sukuriama kiekvienai katei atskirai, atsižvelgiant į pvz. kraujo tyrimų rezultatus, katės sveikatos būklę, amžių ir svorį. Katei negalima duoti mišinio, skirto kitam individui.

BARF mityba yra kruopštus mišinių papildymas. Patiekti vien mėsą ar, dar blogiau, kaulus, nėra BARF mityba ir prisideda prie daugelio pavojingų kačių ligų.

gyvūnėlių parduotuvė

"Fera" tinklaraštyje derinami profesionalūs patarimai ir įdomi informacija iš gyvūnų gyvenimo. Išsklaidome abejones ir atsakome į klausimus šunų, kačių, triušių, graužikų ar net kitų egzotinių gyvūnų globėjams! "Fera" tinklaraštyje rasite svarbiausius klausimus apie savo augintinio mitybą, priežiūrą ir sveikatą. Sužinokite atsakymus į klausimus ir tapkite puikiu globėju!

Ar galiu maitinti savo katę kitu būdu?

Tada mes siūlome jums tinkamus šėrimo būdus. Tačiau visada turėkite omenyje, kad tokiais atvejais gyvsidabrio kiekis yra mažesnis, bet jo nėra, todėl būtina nuosaikiai vartokite.

Pirmasis būdas duoti katei tuną (ir labiausiai rekomenduotiną) - pasiūlyti žuvį žalią. Tačiau tai galioja tik tada, kai žuvis šviežia ir iš naujausios žvejybos, kuri ne visada įmanoma. Kai tunas nėra šviežias, bet užšaldytas, turėtumėte palaukti, kol jis visiškai užšals, kad nepakistų jo savybės, ir tada lengvai iškepti žuvį (niekada neturi būti taip iškepęs tarsi jis būtų paruoštas vartoti žmonėms).

Šunų šėrimas žalia mėsa (RAW): pradedančiojo vadovas

Yra daugybė skirtingų nuomonių apie šunų maitinimą žalia mėsa, ir kuo daugiau apie tai skaitote, tuo lengviau galite rasti jums priimtiną žalios mėsos šėrimo būdą, kadangi šėrimo žalia mėsa esmė – aprūpinti šunį geriausiai subalansuotu maistu. Taigi, ilgainiui suprasite, kas labiausiai tinka jums ir jūsų auginiui. Šunų maitinimas žalia mėsa – gana plati tema. Šunys yra maitinami tokiu maistu, kokį jie ėstų laukinėje gamtoje, t. y. kokį patys susimedžiotų. Tačiau, svarbu paminėti, kad visi šie šiek tiek skirtingi šunų maitinimo modeliai susiję su maitinimu žalia mėsa.

Žalia mėsa katei - ką turėtumėte turėti omenyje?

Jei svarstote, kokia žalia mėsa bus tinkama jūsų katei - kiauliena gali būti prieštaringa. Žalioji kiauliena gali būti užkrėsta Aujeskio ligos virusu. Tačiau Lenkijoje vykdoma šios ligos stebėsenos ir likvidavimo kiaulių bandose programa, todėl gero šaltinio mėsa bus saugi. Be kiaulienos, savo katei galite drąsiai duoti žalios jautienos, paukštienos, avienos ar triušienos, aišku iš patikimo šaltinio.

Galbūt teko susidurti su nuomone, kad katė neturėtų ėsti žalios mėsos, nes nuo jos tampa agresyvi. Tai yra mitas! Katės šėrimo būdas neturi nieko bendro su jos agresijos lygiu. Išskyrus atvejus, kai ji yra labai prastai subalansuota, pavyzdžiui, veganiška dieta katėms - šiuo atveju katė iš tikrųjų gali elgtis neadekvačiai.

Nesijaudinkite, jei nežinote, kaip paruošti žalią mėsą savo katei. Viskas, ką reikia daryti, tai patiekti ją maltą arba supjaustytą mažesniais gabalėliais. Jūsų katė taip maitindamasi jausis patogiau.

BARF mityba - ką tai reiškia?

BARF yra angliško pavadinimo biologiškai tinkamas žalias maistas, kuris, išvertus į lietuvių kalbą, reiškia „biologiškai tinkamas žalias maistas“, santrumpa. Iš prigimties katės yra mėsėdės, todėl jų mityba turėtų būti kuo artimesnė kačių mitybai natūraliomis sąlygomis. BARF populiarintojai teigia, kad medžiagų apykaitos požiūriu naminė katė nesiskiria nuo laukinių kolegų, kurios visiškai suvalgo sumedžiotas aukas. Jie pabrėžia, kad kačių virškinimo sistema nėra pritaikyta virškinti kompleksinius angliavandenius, kurių didelis kiekis yra paruoštuose maisto produktuose . Jų vartojimas gali virsti sveikatos problemomis. Taigi, BARF valgiaraštis yra pagamintas iš mėsos, kuri nėra termiškai apdorojama. Daktaras Ian Billinghurst - Australijos veterinaras laikomas šios mitybos įkūrėju.

Kai kurių specialistų teigimu, geriausias katės maistas yra: 50–60% baltymų, 20–30% riebalų ir 3–8% angliavandenių. BARF šalininkai mano, kad idealus šių maistinių medžiagų balansas yra vidutinėje pelėje. Nepaisant to, meniu turėtų būti pritaikytas gyvūno poreikiams. Dėl katės mitybos savininkas turi apskaičiuoti augintinio maistinių medžiagų poreikį. Reikėtų atsižvelgti į tokius veiksnius kaip amžius, svoris, lytis, rasė, sveikatos būklė, aktyvumas, buvusios ligos . Taip vadinama BARF skaičiuoklė. Tačiau geriausia aptarti šio tipo mitybos naudojimą su kvalifikuotais specialistais, tokiais kaip gyvūnų mitybos specialistas ar veterinaras .

Pieno produktai

Dauguma kačių neatsisako dubenėlio pieno ar grietinės, tačiau tai nereiškia, kad pieno produktai joms naudingi. Sgusios katės nevirškina ir nesuvirškina laktozės. Jei katė persivalgo arba valgo per riebius pieno produktus, ji gali „atsidėkoti” vėmimu ir viduriavimu.

Liesa žuvies filė tinka katėms, tačiau nereikėtų duoti galvos ir uodegos atraižų. Aštrūs žuvų kaulai blogai virškinami jų organizme ir gali pažeisti stemplę. Žuvyje taip pat yra daug fosforo, kurio katėms tokiais kiekiais nereikia. Fosforo perteklius gali sukelti akmenligę. Žuvies konservai kenksmingi dėl per didelio konservantų kiekio.