pints and crafts

Alienum phaedrum torquatos nec eu, vis detraxit periculis ex, nihil expetendis in mei. Mei an pericula euripidis, hinc partem ei est. Eos ei nisl graecis, vix aperiri elit

Get social:

Image Alt

Triušių auginimas mėsai - Patarimai ir rekomendacijos

Triušių laikymo galimybės

Nustačius reljefą, reikia pasirinkti tinkamiausią triušių auginimo technologiją. Narvai ir voljerai laikomi idealiomis sąlygomis, nors yra keletas siaurų skirstymų, kaip galima laikyti augintinius. Šios technologijos bus aptariamos toliau. Pradėkime nuo tų, kurie naudojami namų ūkiuose ir turi iki šimto galvų.

Duobių veisimo duobių metodas

Pirmasis metodas, kuris bus aptartas, auga duobėse. Patyrę selekcininkai nerekomenduoja jo naudoti, nepaisant to, kad tai yra finansiškai naudingiausia verslui. Kas yra ši vieta? Tai yra dažniausiai iškastos skylės, į kurias dedami graužikai, po kurių jie uždengiami geležiniais tinklais, kad būtų išvengta pabėgimo. Po kurio laiko triušiai veisis ir išlaužys skylutes, kad galėtų priimti savo palikuonis.

Duobės metodo trūkumai yra tai, kad turėsite nuolat priklausyti nuo oro sąlygų, o gyvūnai bus laikomi purve, nes duobė nereiškia grindų dangos. Dėl tos pačios priežasties odos veislės ir tos, kurios auginamos dėl pūkų, nėra veisiamos naudojant duobių metodą, nes kailio kokybė šioje situacijoje bus daug prastesnė nei tuo atveju, jei augintinis būtų laikomas, pavyzdžiui, narvuose. Dėl šios priežasties sėkmingam verslui geriau teikti pirmenybę kitoms galimybėms ir pasakyti „ne“ turinio duobėjimui.

Be kita ko, duobėje gyvenantys triušiai dažniau sirgs, nes žemė drėgna, be to, triušių bazės savininkui tai sukelia daug rūpesčių ir lėtina verslo plėtrą.

Triušių laikymas narvuose

Tai yra labiausiai paplitęs triušių auginimo būdas, kurį naudoja beveik visi graužikų savininkai. Žinoma, jūs vis tiek turite išleisti pinigus pačiam narvui, ir jūs galite nusipirkti jį paruoštą parduotuvėje arba pasigaminti savo rankomis. Norint patiems pasigaminti narvą, jums reikės paprasčiausių medžiagų, šiek tiek sumanumo ir sunkaus darbo.

Šiuo metu populiariausi yra Zolotuchino piešiniai. Jie naudojami ne tik Rusijoje ir kitose NVS šalyse, bet ir užsienyje, pavyzdžiui, Kinijoje ir Amerikoje. Faktas yra tas, kad Zolotuchino pasiūlytas dizainas yra kuo paprastesnis ir suprantamesnis, jį atkurti gali net toli gražu ne dizainas.

Kiti metodai naudojami atsižvelgiant į pramoninį turinį. Pažiūrėkime, kur gyvena ausys dideliuose triušių fermose su jų išsamiu aprašymu.

Šedovi graužikų laikymo būdas

Šis triušių auginimo būdas yra labai populiarus tarp didelių triušių auginimo fermų savininkų. Faktas yra tas, kad naudojant metodo metodą galima sutaupyti vietos, taigi jį galima saugiai vadinti kompaktiškiausiu iš visų turimų. Narvai yra išdėstyti keliomis pakopomis, dažniausiai 2-aisiais. Tokius ūkius tikriausiai matėte nuotraukoje ar vaizdo įraše.

Triušių veisimo ypatybės

Jei planuojate veisti triušius, turite žinoti apie šių gyvūnų veisimo įpročius. Nepaisant jų vaisingumo, norint padidinti gyvulius, būtina sukurti tam tikras poravimosi sąlygas, taip pat subalansuoti vyrų ir moterų santykio procentą.

Konstrukcijų dydžiai skiriasi priklausomai nuo gyvūnų amžiaus ir dydžio. Čia pateikiamos šios bendrosios rekomendacijos:

  • norint priimti triušį su peru, jums reikės 170–180 cm ilgio, 1 m pločio ir iki 70 cm aukščio vietos;
  • jaunų gyvūnų grupiniame narve plotas apskaičiuojamas pagal santykį 1 individui - 0,2 kv.m. patalpos;
  • viengubų narvų, skirtų auginti jaunus gyvūnus, plotas yra apie 0,5 kv. sienos aukštis ne mažesnis kaip 35 cm;
  • dideliems suaugusiesiems triušiams reikia ne mažiau kaip 60 cm pločio, 120 cm ilgio ir 50 cm aukščio vietos.

Triušių veisimas

Norint auginti produktyvius, mėsingus, puikios kailiukų kokybės triušius reikalinga sudaryti atitinkamas augimo ir gyvenimo sąlygas. Triušiai paprastai laikomi narvuose sausoje, nuo vėjo, sniego ir nuo tiesioginių saulės spindulių apsaugotoje vietoje. Žiemą narvus galima laikyti ir patalpose, pvz., daržinėse ar tvartuose, tačiau triušiai, laikomi narvuose lauke, būna atsparesni ligoms, pagerėja jų kailiukų kokybė. Suaugusius triušius patartina laikyti individualiuose narvuose, dažniausiai su nuolatiniais lizdų skyriais, o jauniklius - grupiniuose. Patogiausi narveliai yra su pastoviu triušiavimosi ir šėrimo skyriais. Triušiavimosi skyriuje grindys - medinės, šėrimo - vielos tinklo. Durelės medinės ir tinklinės. Narveliai įrengiami 70-80 cm aukštyje, kad būtų patogu šerti, prižiūrėti triušius ir valyti narvelius.

Besiruošiantiems auginti triušius ar pradėti triušininkystės verslą, taip pat šio verslo senbuviams, pagal kliento individualius užsakymus, gali būti pagaminti narvai triušiams. Rinkoje šiuo metu yra siūloma įsigyti ir lauko mini fermas. Tai specialūs, dviaukščiai, pilnai įrengti mediniai triušių nameliai. Šiuose nameliuose triušiai gyvena gryname ore ir nekvėpuoja savo mėšlo kvapu. Galima narvus triušiams galima pasigaminti ir pačiam. Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba nėra nustačiusi triušių gerovės reikalavimų. Tokių reikalavimų nėra patvirtinusi ir ES, tačiau reikia atminti tik, kad vienam suaugusiam triušiui reikia apie 0,5 - 0,65 m 2 grindų ploto, o jaunikliui ne mažesnis kaip 0,1-0,15 m 2 vienam triušiukui.

Rekomenduojami narvų dydžiai pagal triušių veislių svorio kategorija, (kg)

Narvo matmenys(cm)

Stambių veislių(virš 5,5 kg)

Vidutinio stambumo (3,5-5,5 kg)

Smulkių veislių(2,0-3,5 kg)

Triušių veislės

Pasaulyje auginama apie 60 naminių triušių veislių. Pagal produkcijos pobūdį ES šalyse triušiai skirstomi į stambių, vidutinio stambumo ir smulkių triušių veisles. Iš stambių triušių veislių labiausiai paplitę Belgijos milžinai, Belgijos baltieji milžinai, Vokietijos dėmėtieji milžinai ir Prancūzijos avinai. Vidutinio stambumo triušių veislės labiausiai paplitę šios: didieji šviesiai sidabriniai, didžioji šinšila, Burgundijos, Vienos mėlynieji, Vienos mėlynai pilkieji (peleniniai), Naujosios Zelandijos baltieji, Naujosios Zelandijos raudonieji, Kalifornijos, Japonijos, tiuringai, Aliaska, kiškiniai, Havana, reksai. Iš smulkių triušių veislių yra auginami ugniniai.