pints and crafts

Alienum phaedrum torquatos nec eu, vis detraxit periculis ex, nihil expetendis in mei. Mei an pericula euripidis, hinc partem ei est. Eos ei nisl graecis, vix aperiri elit

Get social:

Image Alt

Gardus kiaulienos sprandinės troškinys: receptas, kuris visada pavyksta

Kiaulienos sprandinės troškinys – tai sotus, aromatingas ir itin populiarus patiekalas, puikiai tinkantis tiek kasdieniam stalui, tiek šventėms. Šiame straipsnyje išnagrinėsime klasikinį receptą, pateiksime patarimų, kaip paruošti tobulą troškinį, ir aptarsime įvairius jo variantus.

Sprandinės pasirinkimas ir paruošimas

Sprandinė – tai kiaulienos dalis, išpjauta iš kaklo srities. Ji pasižymi riebumu, todėl troškinys būna sultingas ir minkštas. Renkantis sprandinę, atkreipkite dėmesį į keletą dalykų:

  • Spalva: Šviežia sprandinė turi būti rausvos spalvos, be jokių tamsių ar pilkų dėmių.
  • Riebalai: Riebalai turi būti balti arba kreminiai, o ne geltoni. Geltona spalva gali reikšti, kad mėsa jau senesnė.
  • Kvapas: Šviežia sprandinė turi malonų, šiek tiek salstelėjusį kvapą. Jei jaučiate rūgštų ar nemalonų kvapą, mėsos geriau nepirkti.
  • Tekstūra: Sprandinė turi būti elastinga, o ne lipni ar gleivi.

Prieš pradedant gaminti, sprandinę reikia tinkamai paruošti:

  1. Nuplaukite: Kruopščiai nuplaukite sprandinę šaltu vandeniu ir nusausinkite popieriniu rankšluosčiu.
  2. Apipjaustykite: Pašalinkite perteklinį riebalų sluoksnį, jei norite, kad troškinys būtų mažiau riebus. Tačiau nepašalinkite visų riebalų, nes jie suteikia troškiniui skonio ir sultingumo.
  3. Supjaustykite: Supjaustykite sprandinę kubeliais, kurių kraštinė būtų apie 3-4 cm. Didesni gabaliukai išliks sultingesni troškinimo metu.

Klasikinis kiaulienos sprandinės troškinio receptas

Šis receptas yra pagrindinis, kurį galite varijuoti pagal savo skonį, pridedant įvairių daržovių, prieskonių ar padažų.

Ingredientai:

  • 1 kg kiaulienos sprandinės
  • 2 dideli svogūnai
  • 2-3 morkos
  • 2-3 skiltelės česnako
  • 2 šaukštai aliejaus arba taukų
  • 2 šaukštai miltų
  • 500 ml jautienos arba vištienos sultinio (galima naudoti ir vandenį)
  • 2 šaukštai pomidorų pastos
  • 1 šaukštelis džiovinto raudonėlio
  • 1 šaukštelis džiovinto čiobrelio
  • Lauro lapai (2-3 vnt.)
  • Druska, pipirai – pagal skonį
  • Švieži petražolių arba krapų (papuošimui)

Gaminimo eiga:

  1. Mėsos apkepimas: Dideliame puode arba troškintuve įkaitinkite aliejų arba taukus. Apvoliokite mėsos gabaliukus miltuose ir apkepkite juos iš visų pusių, kol gražiai apskrus. Išimkite mėsą iš puodo ir atidėkite į šalį. Mėsos apkepimas yra svarbus, nes suteikia jai skonio ir padeda išlaikyti sultis troškinimo metu.
  2. Daržovių kepimas: Į tą patį puodą, kuriame kepė mėsa, suberkite smulkintus svogūnus ir griežinėliais pjaustytas morkas. Kepkite ant vidutinės ugnies, kol suminkštės ir pagels (apie 5-7 minutes). Įdėkite smulkintą česnaką ir kepkite dar 1 minutę, kol pasklis aromatas.
  3. Troškinio pagrindo paruošimas: Į puodą su daržovėmis įdėkite pomidorų pastą, raudonėlį, čiobrelį, druską ir pipirus. Viską gerai išmaišykite ir pakepkite dar 1 minutę.
  4. Mėsos grąžinimas: Grąžinkite apkeptą mėsą į puodą su daržovėmis. Supilkite sultinį (arba vandenį) taip, kad jis apsemtų mėsą. Įdėkite lauro lapus.
  5. Troškinimas: Užvirkite, sumažinkite ugnį iki minimalios, uždenkite puodą dangčiu ir troškinkite ant silpnos ugnies apie 2-3 valandas, arba kol mėsa taps labai minkšta ir lengvai skisis šakute. Periodiškai patikrinkite, ar netrūksta skysčio, ir, jei reikia, įpilkite šiek tiek sultinio arba vandens. Ilgas troškinimas ant silpnos ugnies yra raktas į skanų ir minkštą troškinį.
  6. Patiekimas: Prieš patiekdami išimkite lauro lapus. Patiekite troškinį karštą, pabarstytą šviežiais petražolių arba krapų lapeliais.

Patarimai ir gudrybės

  • Mėsos minkštinimas: Jei norite, kad mėsa būtų dar minkštesnė, prieš troškinant galite ją pamarinuoti. Marinatui puikiai tinka garstyčios, sojų padažas, citrinos sultys arba kefyras.
  • Daržovių įvairovė: Į troškinį galite dėti įvairių daržovių, pavyzdžiui, bulvių, salierų, pastarnokų, paprikų ar pievagrybių. Daržoves reikėtų dėti likus apie 40-60 minučių iki troškinimo pabaigos, kad jos nesuvirtų.
  • Skonio intensyvinimas: Norėdami sustiprinti troškinio skonį, galite įdėti šiek tiek raudono vyno arba alaus. Įpilkite vyno arba alaus kartu su sultiniu ir leiskite jam nugaruoti kelias minutes, kol alkoholis išgaruos.
  • Padažo tirštinimas: Jei norite tirštesnio padažo, galite įmaišyti šiek tiek kukurūzų krakmolo arba miltų, sumaišytų su šaltu vandeniu. Įpilkite šį mišinį į troškinį likus 15 minučių iki troškinimo pabaigos ir gerai išmaišykite.
  • Troškinimas lėtoje viryklėje: Kiaulienos sprandinės troškinį galima gaminti ir lėtoje viryklėje. Viską paruoškite pagal receptą, sudėkite į lėtą viryklę ir troškinkite ant žemos temperatūros (Low) 6-8 valandas arba ant aukštos temperatūros (High) 3-4 valandas.
  • Prieskonių variacijos: Eksperimentuokite su prieskoniais! Be raudonėlio ir čiobrelio, galite naudoti kmynus, kalendrą, aitriąją papriką arba rūkytą papriką.

Troškinio variantai

Klasikinis kiaulienos sprandinės troškinys yra puikus pagrindas įvairiems variantams. Štai keletas idėjų, kaip galite pakeisti receptą ir pritaikyti jį savo skoniui:

Troškinys su bulvėmis

Tai vienas populiariausių troškinio variantų. Bulvės suteikia patiekalui sotumo ir puikiai dera su kiauliena ir daržovėmis. Bulves reikėtų dėti likus apie 40-60 minučių iki troškinimo pabaigos, supjaustytas didesniais kubeliais.

Troškinys su raugintais kopūstais

Rauginti kopūstai suteikia troškiniui rūgštumo ir pikantiškumo. Šis variantas ypač populiarus Rytų Europoje. Raugintus kopūstus reikėtų dėti likus apie 30 minučių iki troškinimo pabaigos, kad jie nesuvirtų.

Troškinys su slyvomis

Slyvos suteikia troškiniui saldumo ir dūmo aromato. Šis variantas puikiai tinka šventiniam stalui. Džiovintas slyvas reikėtų dėti likus apie 30 minučių iki troškinimo pabaigos.

Troškinys su grybais

Grybai suteikia troškiniui miško aromato ir sodraus skonio. Galite naudoti įvairius grybus, pavyzdžiui, pievagrybius, baravykus arba voveraites. Grybus reikėtų dėti kartu su kitomis daržovėmis, pradžioje troškinimo.

Troškinys su obuoliais

Obuoliai suteikia troškiniui saldumo ir rūgštumo. Šis variantas puikiai dera su kiauliena. Obuolius reikėtų dėti likus apie 30 minučių iki troškinimo pabaigos, supjaustytus skiltelėmis.

Pateikimas ir garnyrai

Kiaulienos sprandinės troškinys puikiai tinka su įvairiais garnyrais. Štai keletas populiariausių pasirinkimų:

  • Bulvių košė: Klasikinis pasirinkimas, kuris puikiai sugeria troškinio padažą.
  • Virtos bulvės: Paprastas ir sotus garnyras.
  • Grikių košė: Sveikas ir maistingas pasirinkimas.
  • Ryžiai: Puikiai tinka su troškiniu, ypač jei jame yra daug padažo.
  • Šviežia duona: Puikiai tinka padažui išgerti.

Troškinį galima papuošti šviežiais žalumynais, pavyzdžiui, petražolėmis, krapais arba svogūnų laiškais. Taip pat galite patiekti su šaukštu grietinės arba jogurto.

Maistinė vertė

Kiaulienos sprandinės troškinys yra sotus ir maistingas patiekalas. Jis yra geras baltymų, geležies ir B grupės vitaminų šaltinis. Tačiau reikia atsiminti, kad sprandinė yra riebi mėsa, todėl troškinys gali būti gana kaloringas. Jei rūpinatės savo figūra, galite naudoti liesesnę mėsą arba pašalinti didžiąją dalį riebalų.

Išvados

Kiaulienos sprandinės troškinys – tai universalus ir skanus patiekalas, kurį galima pritaikyti pagal savo skonį ir poreikius. Išbandykite įvairius receptus, eksperimentuokite su prieskoniais ir daržovėmis, ir rasite savo mėgstamiausią troškinio variantą. Skanaus!