Kiaušinių ir sūrio vyniotinis su faršu
Autorius apie receptą: Šis patiekalas labai gražiai atrodo, tad puikiai tiks ir šventiniam stalui. Be to - su juo galima daug improvizuoti, pvz. į faršą pridėti daržovių, ryžių, aštresnių Šis patiekalas labai gražiai atrodo, tad puikiai tiks ir šventiniam stalui. Be to - su juo galima daug improvizuoti, pvz. į faršą pridėti daržovių, ryžių, aštresnių prieskonių ir t.t. Faršas čia tiks bet koks mėgiamas - esu gaminusi ir su smulkinta kiauliena, ir su jautiena, ir su vištiena. Visaip būna gerai :-) (. daugiau) (. mažiau) Kamilė
Redakcijos nuomonė: Fantastiškas receptas. Pagaminti paprasta, o įspūdį šis vyniotinis visada palieka. Idealus patiekalas šventiniam stalui, kai laiko trūksta, o sužavėti svečius vis tiek Fantastiškas receptas. Pagaminti paprasta, o įspūdį šis vyniotinis visada palieka. Idealus patiekalas šventiniam stalui, kai laiko trūksta, o sužavėti svečius vis tiek norisi. Labai skanus tiek šaltas, tiek karštas, o vietos improvizacijai šiame recepte irgi į valias - jeigu norite šiek tiek pikantiškesnio skonio, į faršą įberkite šiek tiek aitriosios paprikos bei žiupsnelį rūkytos paprikos. Arba dalį fermentinio sūrio pakeiskite fetos sūriu, o į įdarą įpjaustykite šviežių prieskoninių žolelių bei saulėje džiovintų pomidorų. Arba į faršą įmaišykite šiek tiek pakepintos šoninės arba chorizzo dešrytės. Visaip bus tikrai labai skanu. Beje, jeigu nemėgstate majonezo, galite jį pakeisti grietine, skonis tikrai nenukentės. (. daugiau) (. mažiau)
Kiaušinių, sūrio ir vištienos vyniotinis
Atsispausdinti
Porcijos: 12-15 riekelių Paruošimo laikas: 25 min. Gaminimo laikas: 60 min.Sūrio omletui:
5 didelių kiaušinių
250 g majonezo
350 g tarkuoto fermentinio sūrio
ryšelio šviežių krapų
Vištienos įdarui:
500 g maltos vištos krūtinėlės
1 arb. š. „Vegeta Natur“ prieskonių mišinio vištienai
1 svogūno
1 kiaušinio

PARUOŠIMO BŪDAS:
Paruošimo laikas: Apie 30 min.Svogūną, papriką susmulkinti mažais kubeliais, česnaką smulkiai sukapoti.Į keptuvę pilti aliejaus, berti svogūną, papriką, pakepti apie 5 minutes, tuomet sudėti česnaką ir pakepti dar apie minutę. Nukelti nuo kaitros ir atidėti iki kol atvės.
Į dubenį dėti maltą mėsą, berti džiūvėsėlius, išmaišyti ir palikti pastovėti apie 15 minučių, bet jei skubate, galima nelaukti. Įtarkuoti kietąjį sūrį, įmušti kiaušinius, dėti pomidorų pastą, berti druską, smulkintas petražoles, apkeptas daržoves. Gerai išmaišyti rankomis.
Ant stalo pasitiesti didelį lapą kepimo popieriaus, dėti mėsą ir rankomis išlyginti į maždaug 1 cm storio 30 cm x 45 cm dydžio stačiakampį.
Ant mėsos išdėlioti kumpio griežinėlius paliekant po maždaug 1 centimetrą nuo kraštų. Ant kumpio sudėti baziliko lapelius, tuomet per visą plotį pabarstyti tarkuotą mocarelos sūrį. Atsargiai pakelti mėsos kraštą kartu su kepimo popieriumi ir lenkti, rankomis paspausti, kad tvirtai susisuktų, tuomet atlenkti kepimo popierių, ir vėl užlenkti sukant mėsą į vyniotinį, vėl rankomis švelniai paspausti, kad tvirtai laikytųsi, taip susukti mėsos vyniotinį.
Vyniotinio šonus užlenkti ir suspausti, kad įdaras neišbėgtų.Kepimo formą ištiesti kepimo popieriumi, dėti paruoštą mėsos vyniotinį (tai daryti labai atsargiai, kad neiširtų, geriausia kepimo formą pasidėti kiek žemiau, nei yra vyniotinis ir atsargiai jį nuridenti į formą).
Kepti įkaitintoje iki 170 C laipsnių temperatūros orkaitėje 1 valandą. Kai iškeps, ištraukti iš orkaitės ir palikti 10 minučių pastovėti, tuomet pjaustyti ir ragauti.

Kaip pagaminti skanų naminį mėsos vyniotinį?
Mėsos vyniotinai - lietuvių mėgstamas produktas, kuris būtinai puošia šventinį stalą, o taip pat ir naudojamas kasdieniams sumuštiniams. Parduotuvėse galima įsigyti daugybės rūšių mėsos vyniotinių, tačiau namuose juos paruošite tikrai paprastai, greitai, gerokai pigiau ir būsite tikri dėl jų sudėties. Dalinamės patarimais ir receptais!
1. Mėsa. Tiek virtus, tiek ir keptus vyniotinius galima gaminti iš įvairios mėsos ir paukštienos, tačiau svarbu, kad pasirinkta mėsa būtų truputį riebesnė, tuomet vyniotinis bus švelnaus skonio, lengvai kramtomas, nesausas ir nesprangus. Taip pat vertėtų pasirinkti gabaliukus su oda, joje yra daug kolageno, kuris gamybos metu suskyla ir virsta želatina, tad vyniotiniai sustings gražesni, juos bus lengviau pjaustyti, jie nebus birūs.
Gamindami vyniotinius galite derinti įvairias mėsos ir paukštienos rūšis, tuomet puikiai subalansuosite gaminio riebumą, jis atrodys dailiau. Pavyzdžiui, vištienos vyniotinius gaminkite iš riebesnių, tamsesnės spalvos ketvirčių ir liesos, baltos filė, paruoštas vyniotinis bus sultingas, tačiau neriebus, marmurinės spalvos. Galite derinti ir kiaulieną bei paukštieną, gamindami vyniotinius iš karkos ir vištienos ketvirčių.
Jautienos vyniotiniai gaminami rečiau, nes ši mėsa sausoka, kietesnė, tinkamesnė troškiniams, guliašams ar trumpai keptiems kepsniams. Jeigu, vis tik, nusprendėte gaminti jautienos vyniotinį, tai negailėkite drėgnumo suteiksiančių priedų, įvairių daržovių, džiovintų vaisių arba vyniotinį tiekite su padažu.
Keptų vyniotinių gamybai tiks ne tik mėsos gabaliukai, bet ir faršas. Jis, siekiant suteikti standumo ir „sulipinti“ masę, sumaišomas su piene pamirkytu batonu, kiaušiniais. Ant kepimo popieriumi užklotos skardos suformuojamas faršo stačiakampis, dedamas omleto, troškintų daržovių, išmirkytų džiovintų vaisių ar kitoks įdaras ir susukamas kuo standesnis vyniotinis, kuris kepamas orkaitėje. Žinoma, faršo vyniotinis gerokai skiriasi nuo įprastinių mėsos ar paukštienos vyniotinių, tačiau taip pat yra skanus bei dailus.
Nuotraukos šaltinis Shutterstock
