pints and crafts

Alienum phaedrum torquatos nec eu, vis detraxit periculis ex, nihil expetendis in mei. Mei an pericula euripidis, hinc partem ei est. Eos ei nisl graecis, vix aperiri elit

Get social:

Image Alt

Kiek laiko kepti mėsą orkaitėje?


Skaniausieji šonkauliukai orkaitėje - tinkamas mėsos pasirinkimas, marinavimas ir ilgas kepimas


Šonkauliai

Šonkauliai įprastai perkertami į dvi dalis - nugarinės dalies šonkauliai yra trumpesni, apvalesni, o gaubiantys krūtinę - ilgesni, plokštesni. Kepimui tinka tiek trumpieji, tiek ilgesnieji šonkauliai. Trumpuosius šonkaulius geriausia kepti nepadalintus, juostomis po 10-13 šonkauliukų (jei šonkauliai mėsingi, šio kiekio turėtų pakakti 2 žmonėms). Ilgesnius šonkaulius patogiau padalinti, supjaustyti po vieną (vienam žmogui turėtų pakakti 3-4 šonkaulių, bet tai taip pat priklauso nuo šonkaulių storio, kiek mėsos ant jų palikta, to ar prie šonkaulių tieksite garnyrą).

Apvirimas

Šonkauliukus prieš kepimą galima apvirti, tai sutrumpina gaminimo laiką, bet ir šiek tiek pakeičia patiekalo skonį.

Šonkauliukus reikėtų užpilti šaltu vandeniu, įberti druskos, kelis pipirų grūdelius, porą lauro lapų. Vandeniui užvirus kaitrą sumažinkite ir virkite apie pusvalandį. Apvirtų šonkauliukų mėsa bus kiek sausesnė, tad juos vertėtų apkepti su skystu padažu ar marinatu.

Apvirtus šonkauliukus sumaišykite su skystu padažu (jo receptų rasite žemiau) ir palikite pasimarinuoti 15 - 20 min. Tuomet kepkite iki 180°C įkaitintoje orkaitėje, kepimo pabaigoje šonkauliukus dar kartą aptepkite padažu.

Apvirti rekomenduojama riebesnius, krūtininės dalies šonkauliukus, nes virimo metu dalis riebalų nutirps. Kita vertus, patiekalo skonis bus sodresnis, o mėsa dar minkštesnė, jeigu riebalams leisite nutirpti ilgo kepimo žemesnėje temperatūroje metu.

Marinavimas

Šonkauliukų mėsa yra kietoka, tad ją svarbu gerai išmarinuoti, o po to tinkamai iškepti. Šonkaulius marinuoti galima dviem būdais - įtrinti sausu prieskonių mišiniu arba marinuoti skystame marinate-padaže.

Antrasis būdas patogesnis, nes skysto marinato likučius vėliau galima naudoti šonkaulių glazūravimui, suteikiančiam jiems labai skanų, kvapnų, lipnų „apvalkalą“. Skysto marinato taip pat galima pasiruošti truputį daugiau ir jį patiekti kaip padažą prie jau iškeptų šonkauliukų. O sausas prieskonių mišinys tiks, jei šonkauliukų marinavimui neturite daug laiko, nes jo skonis intensyvesnis.

Kaip orkaitėje iškepti sultingą mėsos kepsnį?

Didelis, aromatingas, sultingas ir labai gardus kepsnys - puikus pagrindinis patiekalas. Planuojant kepti mėsą reikėtų išsirinkti jos rūšį, prie jos derančius prieskonius ar marinatą, pamąstyti apie kepimo būdą ir laiką. Padėsime įvertinti pagrindinius gardaus kepsnio kepimo aspektus, pasidalinsime naudingais patarimais ir patikrintais receptais.

Naudingi patarimai gardžiausiam ir sultingiausiam kepsniui

1. Mėsos pasirinkimas. Orkaitėje galite kepti įvairią mėsą, tačiau pageidautina, kad pasirinktas gabaliukas būtų riebesnis - mėsoje esantys riebalai kepant tirps, tad kepsnys bus labai sultingas, minkštas. Kepsnys su kaulu keps šiek tiek ilgiau, tačiau jo skonis bus intensyvesnis, mėsa bus aromatingesnė.

Žinoma, galite kepti ir liesesnę mėsą, tačiau ją geriau kepti ne tiesiog padėtą orkaitėje, o kepimo inde ar kepimo rankovėje. Kitu atveju, kepančią liesą mėsą teks kelis kartus sulaistyti iš anksto pasiruoštu sultiniu ar kepimo metu susidariusiomis sultimis.

2. Kepsnio dydis. Kepsnio dydis, žinoma, priklauso nuo valgytojų skaičiaus. 500 gramų mėsos be kaulo pakaks 3 - 4 suaugusiems, o jeigu tokio paties svorio kepsnys turi kaulą, juo pasisotins 2 - 3 valgytojai. Žinoma, atkreipkite dėmesį ir į su mėsa tiekiamus garnyrus bei vakarienės metu siūlomus užkandžius. Jeigu siūlote kelių rūšių garnyrus arba stalas nukrautas užkandžiais, tai valgytojams pakaks ir mažesnio kepsnio.

Nuotraukos šaltinis Shutterstock

Skirtingi prieskoniai dera prie skirtingų mėsos rūšių. Svarbu prisiminti, kad kuo mėsa riebesnė, tuo geriau jos skonį subalansuos aitrūs, ryškaus skonio ir stipresnio kvapo prieskoniai, o prie liesos mėsos labiausiai tiktų aromatingos žolelės, truputis juodųjų pipirų.

Riebią mėsą, kuri iškepusi bus minkšta dėka tirpstančių riebalų, galite pagardinti įtrindami prieskonių mišiniu. Kietesnę ir sausesnę mėsą, pavyzdžiui, žvėrieną, kiaulienos kumpį ar jautienos krūtininę vertėtų pamarinuoti skystesniame, mėsą minkštinančios rūgšties turinčiame marinate. „Rūgšties“ nereikėtų suprasti tiesiogiai - nepilkite į marinatą mėsos skonį užgožiančio acto, geriau naudokite kelis griežinėlius citrusinių vaisių ar šlakelį šviežiai spaustų jų sulčių, šlakelį kefyro, sutrintus svogūnus, uogas, sojos padažą, garstyčias.

5 lengvai derinami drabužiai, kurie yra kiekvienos ledi spintoje

žurnalą internetu!

Mėsos kepimo žinovų, ypač tarp mėgėjų, netrūksta. Netrūksta ir įvairių jų skleidžiamų mitų. Apibendrinę patyrusių Lietuvos ir užsienio šefų bei mitybos specialistų nuomones, siūlome jums 8 galbūt visai netikėtus patarimus, kaip skaniai iškepti mėsą.

1. Rinkitės tinkamą mėsą

Nėra abejonių, kad nuo produkto kokybės priklauso ir patiekalo skonis. Verta žinoti, kad sveikesnė mėsa ne visada yra skanesnė, nes, tarkim, laukinė žvėriena ar naminė vištiena yra kur kas kietesnė, nei užauginta pramoniniu būdu. Universalios taisyklės galėtų būti šios: 1) geriau rinktis jauno, o ne seno gyvūno mėsą; 2) nenaudokite kepimui prieš tai sušaldytos ir vėliau atšildytos mėsos; 3) jautiena turi būti brandinta.

2. Riebi mėsa yra sultingesnė

Nors liesa mėsa laikoma sveikesne, skanesnė vis dėlto yra riebesnė mėsa, todėl neskubėkite nupjaustyti visų riebalų. Tiesa, tokios mėsos negalima kepti aukštoje temperatūroje, nes degdami riebalai sudaro kancerogeninius junginius. Kepant riebią mėsą žemoje temperatūroje, riebalai lėtai tirpsta ir padaro kepsnį sultingesnį. Liesą mėsą geriau kepti rankovėje ar aukštame inde. Kepsnys su kaulu keps šiek tiek ilgiau, tačiau bus skanesnis ir aromatingesnis.

3. Pjaustykite skersai raumens

Mėsa kepsniams turi būti supjaustyta skersai raumenį. Didkepsniai turėtų būti 200-400 g, šašlyko gabalėliai – apie 30-40 g. Per dideli rizikuoja iš vidaus likti žali, o viršuje apdegti, per maži – greit išsausėja. Ant iešmų gabaliukus suverkite pakankamai laisvai, nesugrūskite. Suvėrę su ranka pagniaužykite, kad jie priglustų vienas prie kito.

4. Nepersistenkite marinuodami

5. Nepersūdykite

Tai dažna šeimininkių daroma klaida. Druska, skirtingai nei kiti prieskoniai, geba giliai įsiskverbti į mėsą. Deja, ji ištraukia vandenį, dėl to kepsnys tampa sausas. O jei jis dar bus sūrus… Tuomet jo valgyti neįmanoma. Todėl druskos rekomenduoja užberti tik prieš pradedant kepti ir – visai nedaug.

6. Orkaitėje – ilgai ir nekaitriai

Viena iš didžiausių klaidų (greta persūdymo) yra mėsos perkepimas. Kepant mėsą, orkaitės temperatūra neturėtų viršyti 180 laipsnių, o daugumai mėsos rūšių užtenka ir 130-165 laipsnių. Žemoje temperatūroje kepama mėsa būna minkštesnė, sultingesnė, mažiau susitraukia. Kuo didesnis mėsos gabalas, tuo žemesnėje temperatūroje jį reikia kepti.

Blauzdelių kepimas orkaitėje

Svarbų vaidmenį atlieka marinatas, kuriame marinuosite vištienos blauzdeles. Tačiau net paprasčiausias pipirų, druskos ir kitų prieskonių marinatas duos puikių rezultatų. Atkreipkite dėmesį, kad blauzdelės turėtų būti kepamos tik gerai įkaitintame aliejuje. Kepimo laikas vištienos blauzdelių yra maždaug 20 minučių. Kepdami neuždenkite keptuvės dangčiu. Keptas vištienos blauzdeles patiekite su daržovių salotomis, bulvėmis ar virtais ryžiais – bus skanu.

Ingredientai:

  • Vištienos blauzdelės;
  • Aliejus;
  • Malta saldi paprika;
  • Malti juodieji pipirai;
  • Druska.