pints and crafts

Alienum phaedrum torquatos nec eu, vis detraxit periculis ex, nihil expetendis in mei. Mei an pericula euripidis, hinc partem ei est. Eos ei nisl graecis, vix aperiri elit

Get social:

Image Alt

Kaip Paruošti Tobulą Kiaulienos Steiką - Receptas ir Patarimai

Paprasta lazanija su malta kiauliena

Gardžią lazaniją namuose paruošti visai nesudėtinga, ypač pagal puikų receptą! Šiame recepte ingredientų kiekiai skirti 2 - 3 porcijoms, todėl, jei norite paruošti daugiau lazanijos, atitinkamai didinkite ingredientų keikį.

Sotus perlinių kruopų ir sprandinės troškinys

Taupus, nesudėtingas ir labai skanus perlinių kruopų troškinys. Gardinkite mėgstamomis daržovėmis, pvz., paprikomis, taip pat tinka pievagrybiais, o jei turite šaldytų žirnelių, troškinimo pabaigoje tinka įdėti ir jų.

Kaip iškepti tobulą steiką?

Steikas (lietuviškai dar vadinamas didkepsniu) – kepsnys, gaunamas kepant mėsos gabalą, išpjautą skersai stuburo. Tikrasis steikas gaminamas iš jautienos, nors didkepsniais vadinami ir analogiškai išpjautos veršienos, kiaulienos, tuno ar lašišos kepsniai.

Svarbiausias dalykas, kepant steiką - teisingai pasirinkti gaminimo trukmę pagal tai, kokio paruošimo lygio mėsos norite - vos keliomis minutėmis ilgiau ar trumpiau kepto kepsnio skonis gali skirtis kardinaliai.

Kaip teisingai išsirinkti mėsą steikui?

1. Geriausia rinktis storesnius mėsos gabaliukus (2-3 cm storio). Plonesni kepsniai gali būti sausi, perkepę.

2. Mėsa turėtų būti ryškios tamsiai raudonos spalvos.

3. Kuo daugiau smulkių riebalų gyslelių, tuo geriau. Kepdamos jos išsilydo, o steikas tampa sultingesnis.

Kokią keptuvę geriausia rinktis?

Steiką galima kepti tiek paprastoje, tiek grill keptuvėje. Geriausia, kad ji būtų masyvi ir nepridegančiu paviršiumi - tokios keptuvės itin gerai įkaista, taigi, didkepsnis gaunasi sultingas viduje ir maloniai traškus išorėje. Be to, keptuvė turėtų būti pakankamai didelė, kad kepami mėsos gabaliukai nesiliestų tarpusavyje.

Steiko iškepimo stadijos

Extra rare arba Blue – beveik žalia, tačiau nebe šalta mėsa.

Rare – pusžalė mėsa.

Medium rare – mėsa, kurioje kraujo nebeliko, bet ji vis dar ryškiai rausvos spalvos.

Medium – pusiau iškepta mėsa, kurios viduje matosi šviesiai rausvos sultys.

Medium well – mėsa su skaidriomis sultimis.

Well done – mėsa, kurioje beveik nebėra jokių sulčių.

Too well done arba Overcooked – mėsa, kurioje sulčių visiškai nebeliko.

Tobulo steiko iškepimo žingsniai

1. Gerai atšildykite mėsą. Ji turi būti kambario temperatūros, kad geriau sugertų prieskonius.

2. Įtrinkite mėsą druska ir pipirais.

4. Atsargiai sudėkite mėsą į keptuvę.

5. Pavartykite gabaliukus. Virtuvės šefai nuo senų laikų nesutaria, ar steikus geriau apversti vieną kartą ar daugiau. Manoma, kad apvertus tik vieną kartą, galima išgauti idealią steiko spalvą iš abiejų pusių. Tuo tarpu pavarčius kelis kartus mėsa iškepa greičiau ir tolygiau. Rekomenduojame išbandyti tiek vieną, tiek kitą būdą - tik Jūs galite nuspręsti, kokiu būdu iškeptas steikas Jums patiks labiau.

Kiaulienos steikai

Kas sakė, kad steikai privalo būti gamina iš jautienos? Pagal bendrinį apibūdinimą steikas yra gabalas mėsos (pjausnys) išpjautas iš mėsingos skerdienos dalies. Taip, populiariausia mėsa steikui yra jautiena, tačiau aš kepu ir kiaulienos steikus, kurie taip pat yra gardūs, sultingi ir tirpstantys burnoje.

Pagrindinis gero steiko produktas yra kokybiška mėsa. Galima kepti nugarinę su kauliuku, bet aš labiau mėgstu sprandinę. Gera, kokybiška kiaulienos sprandinė yra minkšta, mat ploni riebalų sluoksneliai paverčia ją tarsi marmurine. Nusipirkite gerą ir gražų gabalą sprandinės ir tiesiog supjaustykite skersai nykščio storio gabalais. Štai jie, kiaulienos steikai.

Antra svarbi dalis yra marinatas. Štai jo receptas:

Štai į jį ir reikia pamerkti kiaulienos steikus. Bent 4 valandoms (marinuojant kambario temperatūroje) arba galima palikti marinuotis per naktį, tuomet puodą dedame į šaldytuvą. Išimkite bent kelias valandas prieš kepimą, kad mėsa sušiltų. Juk jūs žinote, kad mėsa kepama neatšaldyta, o kambario temperatūros? Na, dabar jau žinote 😉

Kepame kaip ir jautienos steikus, tačiau vienas skirtumas, kad kiaulienos steikus reikia gerai iškepti – well done, taip sakant. Mėsos specifika tokia.

Vienok, net ir pilnai iškepti jie gaunasi minkšti, sultingi ir labai gardūs!

Na ir dar trumpas patarimas apie marinatą: jeigu turite prabangų grilių, kuris sugeba ką nors kaitinti ir šalia pagrindinio patiekalo gamybos, tai iš marinato (įbėrus smulkiai kapotą svogūno galvą) pakaitinus jį ~20min. galima pasigaminti padažo prie keptos mėsos.

Arba nesukti sau galvos ir pilti jį lauk 🙂